Vstupte do kouzelného vánočního světa na zámku Štáblovice a odhalte vánoční tajemství

Zámek Štáblice o Vánocích
Pohádkové Vánoce na zámku Štáblice. Zdroj: Chateau Stablowitz s.r.o.

Zámek Štáblovice se zahalil do vánočního hávu a otevřel brány pro kostýmované vánoční prohlídky. Vydejte se na pohádkové Vánoce na zámku Štáblice! Vykročte na objevnou cestu za tajemstvím Vánoc nádherně vyzdobenými zámeckými komnatami. Uvidíte jeden největších betlémů v České republice a nahlédnete i do zámeckého pekla.

Vánoce na zámku Štáblovice jsou skutečně pohádkové, jak stojí v samotném názvu této akce. Celý zámek i zámecký areál je vánočně vyzdobený, což samo o sobě skýtá jedinečný vizuální zážitek. Pohádkové jsou i kostýmované prohlídky, které probíhají během adventu i v období Vánoc.

Co jindy neuvidíte

Průvodci v dobových kostýmech vás přivítají v erbovním sále, kde vás uchvátí betlém v životní velikosti. „Poklonit se narozenému Ježíškovi totiž přišel i slon a velbloud, a tak je štáblovický betlém jedním z největších v České republice,“ vysvětlují kurátoři. Tento i další dva betlémy lze na zámku Štáblovice spatřit jen v rámci vánočních prohlídek.

Pohádkové Vánoce na zámku Štáblice
Pohádkové Vánoce na zámku Štáblice. Zdroj: Chateau Stablowitz s.r.o.

Za historií Vánoc

Prohlídka prvního patra zámku se bude věnovat vánočním zvykům a tradicím. Kromě poutavých informací z historie zámku se tak dozvíte i spoustu zajímavostí, které se vážou k vánočním svátkům – třeba o tom, kdo v dřívějších dobách jako jediný mohl péct vánočku, kde se u nás vzal zvyk stavět a zdobit vánoční stromky, zhotovovat adventní věnce nebo k čemu mělo v dávných dobách sloužit vánoční cukroví. Průvodci vám rovněž prozradí, jak vypadaly poslední šlechtické Vánoce na štáblovickém zámku.

Cesta do pohádky i do pekla

Zvídavé hlavičky mohou také zapátrat po jedné zimní pohádce. „Který pohádkový znalec odhalí vánoční tajemství zámku, toho odměna nemine,“ slibují pořadatelé. Odvážnější nátury si užijí adrenalinu v zámeckém pekle, kde na ně čeká ďábel s úpisy a knihou hříchů a jeho čertí pomocníci.

Občerstvení s vůní Vánoc

Těšit se můžete na minijarmark vánočních výrobků ve vyzdobené zámecké restaurace, kde si také můžete pochutnat na speciálním adventním menu. Nebude chybět tradiční svařák a vánoční punč.

Kde se akce koná?

Zámecký resort Štáblovice
Štáblovice 64
747 82 Štáblovice

Moravskoslezský kraj

Termíny prohlídek a vstupné

16. prosinec 2023 12.00–18.00
17. prosinec 2023 12.00–18.00
26. prosinec 2023 12.00–18.00
31. prosinec 2023 11.00–16.00
6. leden 2024 12.00–18.00
7. leden 2024 12.00–18.00

Cena: 190 Kč
Snížená cena: 170 Kč
Děti do 6 let: zdarma

Kontakty

Tel.: +420 602 228 228
E-mail: zameckarestaurace@stablovice.cz
Web: www.stablovice.cz