Vstupte do Ráje lemurů a užijte si bezprostřední blízkost zvířat

Ráj lemurů v Zoo Ostrava
Ráj lemurů. Foto: Zoo Ostrava

Ráj lemurů v Zoologické zahradě a botanickém parku Ostrava obývá skupina 16 lemurů, mezi které můžete přímo vstoupit a užít si pohled na zvířata z bezprostřední blízkosti. Průchozí expozice je otevřena denně od 14 do 15 hodin. Během této doby si můžete vyslechnout komentář chovatelů o životě vzácných madagaskarských poloopic.

Průchozí expozice Ráj lemurů v Zoo Ostrava je součástí chovatelsko-expozičního komplexu Pevninské ostrovy. Při procházce expozicí soustavou lávek a můstků uvidíte zvířata, která se ocitla na pokraji vyhubení a mezi něž lemuři bohužel také patří.

V ostravské zoo chovají čtyři druhy lemurů —  jsou to lemur kata (Lemur catta), lemur běločelý (Eulemur albifrons), lemur tmavý (Eulemur macaco) a lemur červenobřichý (Eulemur rubriventer). K dispozici mají vytápěné boudičky, a tak lemuři na ostrovech pobývají od dubna až do října (s ohledem na aktuální počasí), než se přestěhují zpátky na zimoviště do Pavilonu primátů.

Ráj lemurů je otevřen denně mezi 14. a 15. hodinou a během této doby probíhá i komentované krmení lemurů, a to ve 14 a 14.30 hodin. Za deště zůstává expozice uzavřena.

Kde najdete Ráj lemurů

Kraj: Moravskoslezský
Okres: Ostrava
Město: Ostrava

Provozovatel

Zoo Ostrava
Michálkovická 2081/197
710 00 Ostrava

Tel.: +420 596 241 269
E-mail: info@zoo-ostrava.cz
Web: zoo-ostrava.cz