Vypravte se s ornitologem na Festival ptactva na Valašsku

Festival ptactva na Valašsku
Festival ptactva na Valašsku. Zdroj: Muzeum regionu Valašsko

Spojení pohodové procházky a poznání života ptáků kolem nás nabízí tradiční výprava s ornitologem Muzea regionu Valašsko Zdeňkem Tyllerem. V sobotu 7. října vás vezme k Choryňským rybníkům, v neděli 8. října do Panské zahrady v centru Vsetína. Akce s názvem Festival ptactva je součástí mezinárodní kampaně BirdLife International. Za pozorováním ptáků se v rámci ní vydají lidé nejen v České republice, ale i v dalších zemích po celé Evropě.

Muzeum regionu Valašsko pořádá setkání na dvou tradičních místech. V sobotu 7. října se účastníci vydají z vlakového nádraží ve Lhotce nad Bečvou (sraz v 8.45 hodin, vlak z Valašského Meziříčí vyjíždí v 8.30 hodin) k Choryňským rybníkům. „Cestou i na místě se dozvíte spoustu zajímavostí z oblasti ornitologie a ekologie, životních strategií ptáků či odchytu a kroužkování ptáků,“ sdělil kurátor akce Zdeněk Tyller.

Vsetín , Panská zahrada
Vsetín , Panská zahrada. Foto: Palickap / CC BY-SA 4.0 / Wikimedia Commons

V neděli 8. října proběhne Festival ptactva také ve Vsetíně. Sraz je v 9 hodin u vstupu do Panské zahrady ze strany od náměstí Svobody. „Projdeme se parkem a podle zájmu účastníků třeba i podél řeky Bečvy. Kromě samotného povídání dojde i na některé praktické ukázky,“ uvedl Tyller.

Do uskutečnění obou akcí ještě může promluvit počasí. „Nějaký drobný deštík určitě sneseme, ale pokud by pršelo hodně a vytrvale, bude akce zrušena. Pokud si nebudete jisti, zda vyrazit či ne, zavolejte mi na tel. 775 284 222,“ doplnil na závěr Tyller.

Další podrobnosti najdete na www.muzeumvalassko.cz nebo Facebooku a Instagramu @muzeumregionuvalassko.

Kde se Festival ptactva koná?

Lhotka nad Bečvou
Vsetín
Zlínský kraj

Datum a vstupné

7. 10. 2023 v 8.45 hod.

Cena: zdarma

Kontakty

Muzeum regionu Valašsko, p. o.
Tel.: +420 605 509 928
E-mail: konarik@muzeumvalassko.cz
Web: www.muzeumvalassko.cz