Zažijte Štědrý den v unikátních prostorách pevnosti Josefov

Štědrý den v pevnosti Josefov
Štědrý den v pevnosti Josefov. Zdroj: MKS Jaroměř

Zkraťte si čekání na slavnostní večeři a štědrovečerní nadílku v tajuplném podzemí pevnosti Josefov. Na Štědrý den vás tam čeká rodinná hra, dílničky pro děti, cukroví i vánoční punč. Součástí programu budou i ukázky střelby a prohlídky podzemí za svitu svíček.

Pravou vánoční atmosféru si o Štědrém dnu můžete vychutnat v turistickém areálu Bastion I a podzemí, který je součástí pevnostního města Josefov. Těšit se můžete na jehličím provoněné a vánočně vyzdobené kasematy, plápolající oheň v krbech, trdelníky, perníčky i vánoční punč.

Štědrý den v pevnosti Josefov
Štědrý den v pevnosti Josefov. Zdroj: MKS Jaroměř

Pro děti budou připravené dílničky na výrobu vánočních dekorací i drobných hraček. Svoje výtvory si pak mohou odnést domů, stejně jako betlémské světlo, které do pevnosti přinesou skauti.

Malé i velké pobaví a mozkové závity jim provětrá hra, která nese název Vánoční listování a týká se knížek. Zaměřena bude na známé i méně známé příběhy s vánoční tématikou. „Připravte se na to, že se tentokrát zapojí každý, bude potřeba zodpovědět zapeklité otázky týkající se literatury, po cestě budou ale připraveny také úkoly pro malé návštěvníky,” naznačují pořadatelé, co vše bude hra obnášet.

Vánoční listování v pevnosti Josefov
Vánoční listování v pevnosti Josefov. Zdroj: MKS Jaroměř

Ani na Štědrý den nemůže v pevnosti, vzhledem k jejímu obrannému zaměření, chybět střelba ze střelecké galerie, kterou obstará Klub vojenské historie Josefov.

Na programu jsou i dvě prohlídky části podzemní trasy, kudy vás povede průvodce v dobové uniformě. Při cestě tajuplným podzemím za svitu svíce se dozvíte více o fungování jednoho z nejrozsáhlejších podzemních obranných systémů v Evropě i o náročném životě vojáka v 18. století.

Štědrý den v pevnosti Josefov
Štědrý den v pevnosti Josefov. Zdroj: MKS Jaroměř

Kde se akce koná?

Pevnost Josefov
Bastion I a podzemí
Okružní 34
551 02 Jaroměř

Královéhradecký kraj

Datum a vstupné

24. prosinec 2023 9.00–13.00

Vstupné na hru činí 60 Kč dospělý, 40 Kč dítě.
Cena prohlídky: 90 Kč

Kontakty

Tel.: +420 491 812 343
E-mail: info@pevnostjosefov.cz
Web: www.pevnostjosefov.cz