ZeloFest Pohořelice: Pochutnejte si na domácím kysaném zelí z celé republiky

ZeloKošt Pohořelice
ZeloFest Pohořelice. Zdroj: Přátelé dobrého zelí Pohořelice

Jste příznivci kvašené zeleniny a obzvlášť pak kysaného zelí? Rádi byste se předvedli se svou vlastní recepturou, anebo s chutí koštovali? ZeloFest Pohořelice umožňuje obojí a k tomu nabízí i zábavu u dobrého vína a cimbálové muziky. Soutěž o nejlepší kysané zelí se koná již tuto sobotu 27. ledna. 

Již po dvacáté pořádají místní nadšenci z Pohořelic na Brněnsku ZeloFest neboli košt kysaného zelí. Smyslem pořádání této soutěže je zpopularizovat fenomén kvašeného zelí, které se na Moravě těší nejen oblibě, ale i letité tradici.

ZeloKošt Pohořelice
ZeloKošt Pohořelice. Zdroj: Přátelé dobrého zelí Pohořelice

V soutěžním klání se v posledních letech schází mezi 130 až 170 vzorky zelí z celé republiky, které si lidé sami doma vyrábí. Speciálně sestavená komise soutěžní vzorky za účasti diváků posuzuje a boduje. Hodnotí se vzhled, vůně, chuť a celkový dojem. Chutě se liší mimo jiné také tím, co se do zelí přidá – tu cibule, tu křen, bobkový list, jalovcové bobule, kmín, anýz nebo jablko. Ani letos nebude chybět speciální kategorie kimchi, což je korejská nakládaná zelenina. Tvůrci těch nejlepších kulinářských výtvorů budou oceněni.

ZeloKošt Pohořelice
ZeloFest Pohořelice. Zdroj: Přátelé dobrého zelí Pohořelice

Koštovat budou nejen porotci, ale i běžní návštěvníci. Pochutnat si mohou i na zelňačce, knedlících s uzeným a zelím či plněném listovém těstě.

Soutěž obohatí od 14 hodin zábavný program s cimbálovou muzikou Ivo Farkaše, soutěží v pojídání výrobků ze zelí na čas a ochutnávkou moravských vín.

ZeloKošt Pohořelice
ZeloKošt Pohořelice. Zdroj: Přátelé dobrého zelí Pohořelice

Kde se ZeloFest Pohořelice koná?

Sál Staré radnice v Pohořelicích
Kulturní a informační centrum Pohořelice
Brněnská 2
691 23 Pohořelice

Jihomoravský kraj

Datum a vstupné

27. leden 2024 10.00–20.00

Vstupné je dobrovolné.
Ochutnávka výrobků ze zelí je zdarma.

Kontakty

Tel.: +420 606 723 460
E-mail: info@zelofest.cz
Web: www.pohorelice.cz/akce/zelofest-2