Adventní čas je tady zas! Poznejte tradice předvánočního období na Slovácku

Advent ve skanzenu Rochus
Advent ve skanzenu Rochus. Zdroj: Park Rochus o.p.s.

Chcete zažít, jak dříve trávili adventní čas lidé na Slovácku? Čím se bavili, co jedli a pili a jaké tajemné bytosti obcházely jejich chalupy? Pak se vydejte na „Advent ve skanzenu Rochus“, který lze navštívit o prvním prosincovém víkendu. V uherskohradišťském skanzenu se ponoříte do atmosféry starých časů, kdy se lidé připravovali na Vánoce jinak než dnes.

S obdobím adventu se pojí mnoho tradic. Některé zanikly, jiné se udržují dodnes. Přijďte si je připomenout do skanzenu Rochus v Uherském Hradišti na akci nazvanou Adventní čas je tady zas!
Ve zdejších usedlostech uvidíte, jak se při zpěvu dere peří, přede na kolovrátku nebo vyřezává ze dřeva betlém. Ochutnáte tradiční adventní pokrmy i výborné domácí zelí. A jistě vás zahřeje i potěší horký svařák.

Advent ve skanzenu Rochus
Advent ve skanzenu Rochus. Zdroj: Park Rochus o.p.s.

Děti se tu  určitě nebudou nudit – mohou přiložit ruku k dílu a zdobit perníčky nebo si vyrobit vánoční ozdobu na stromeček či krmítko pro ptáčky. A jedinečným zážitkem se pro ně stane, až se při procházce mezi usedlostmi potkají s tajemnými postavami adventních obchůzek, Barborou i bíle oděnými Luckami. Chybět nebude ani svatý Mikuláš se svým andělsko-pekelným doprovodem.

Advent ve skanzenu Rochus
Advent ve skanzenu Rochus. Zdroj: Park Rochus o.p.s.

Kde se akce koná?

Skanzen Rochus
Mařatice 1797
686 05 Uherské Hradiště

Zlínský kraj

Datum a vstupné

2. prosince 2023 10.00–16.00
3. prosince 2023 10.00–16.00

Cena: 120 Kč
Snížená cena: 70 Kč
Rodinné vstupné: 250 Kč

Kontakty

Tel.: +420 739 488 448, +420 739 488 432
E-mail: info@parkrochus.cz
Web: skanzenrochus.cz