Andělské Vánoce v Kroměříži: Užijte si den plný adventní pohody, smíchu a netradičních zážitků

Andělské Vánoce
Andělské Vánoce – přijde i Mikuláš s andělem a čertem. Zdroj: Výstaviště Kroměříž

Co takhle prožít advent v klidu, pohodě a s úsměvem na tváři? Andělské vánoce pořádané na výstavišti v Kroměříži k tomu přímo vybízejí! Pořadatelé zde pro vás připravili pestrý program, který vás zaručeně naladí na sváteční atmosféru. Čekají vás ukázky řemesel, tvořivé workshopy, adventní hudební vystoupení i něco dobrého na zub. A možná tu objevíte i nějaký originální vánoční dárek.

V příjemné adventní atmosféře se ponese výstava Andělské Vánoce, která proběhne o víkendu 1. až 3. prosince v prostorách Výstaviště Kroměříž. V obou vytápěných pavilonech budou připraveny výtvarné dílničky a tvořivé workshopy, kde budete mít možnost nejen prodat a zakoupit originální rukodělné výrobky, ale také se sami vrhnout do tvůrčího procesu. Andílci, hračky, keramika, sklo, dekorace, vánoční ozdoby, svíčky – to všechno tu nejdete.

Na své si přijdou i milovníci tradičních řemesel. Těšit se můžete rovněž na ukázky betlémů. Nejmenší si zkusí nazdobit vlastní baňky a vyrobit ozdoby na stromeček. Zapojit se rovněž můžete do soutěže o nejkrásněji vyzdobený vánoční stromeček.

Andělské Vánoce
Andělské Vánoce, kde si můžete i vyzdobit vlastní baňku. Zdroj: Výstaviště Kroměříž

Zabijačka, svařáky, modelky a zpěv

Gurmány jistě potěší zabijačkové speciality přímo z kotle a dobroty z Matějova pekařství. Chybět samozřejmě nebudou kvalitní svařáky. Dorazí i vánoční kamion COCA COLA. K dobré náladě přispěje živá hudba – koledy s klavírem, cimbálka nebo zpěvák Bohuš Matuš. Módy chtivé pak potěší módní přehlídka renomované české návrhářky Ivety Nedomové. Po celou dobu konání akce vás bude slovem i hudbou provázet Milan Polášek.

Kozy na scénu!

V neděli vás čeká neobyčejné vystoupení s opravdovými kozími hvězdami, z nichž jedna je dokonce nositelkou titulu Miss koza 2013! Uvidíte, jak kozy tancují, poslouchají různé povely, a dokonce recitují pohybové básničky! Také se dozvíte, jak kozy žijí a čím se živí, a neminou vás ukázky dojení koz. Následuje interaktivní část, kde si můžete vytvořit své „stanoviště s kozami“. Přijďte si kozy pohladit, nakrmit je a zkoušet jím dávat povely! A co víc, bude vám umožněno vyvést kozy na procházku na vodítku. Takové dobrodružství s kozami se vám jen tak nenaskytne!

Andělské Vánoce
Ukázky betlémů na výstavě Andělské Vánoce. Zdroj: Výstaviště Kroměříž

Vánoční menu pro psy

S Andělskými Vánocemi na Výstavišti Kroměříž souběžně poběží i Vánoční trhy pro čtyřnohé miláčky. V provozu bude psí restaurace, a proto své chlupaté gurmány vezměte s sebou. Kromě běžných pamlsků a laskomin si zde mohou dopřát speciální vánoční menu o dvou chodech, které budou podávány formou želé:
1/ Trhané hovězí s kuřecím masem v poctivém domácím vývaru
2/ Kuřecí maso s rybou v domácím vývaru

V rámci akce můžete se svým chlupáčem navštívit i originální fotokoutek a odnést si tak na památku profesionální portrét.

Vánoční trhy pro čtyřnohé miláčky
Vánoční trhy pro čtyřnohé miláčky. Zdroj: Výstaviště Kroměříž

Kde se akce koná?

Výstaviště Kroměříž a.s.
K Výstavišti 4069/8
767 01 Kroměříž

Zlínský kraj

Datum a vstupné

1. prosince 2023 – 3. prosince 2023

Otevírací doba
Pátek: 9.00–21.00
Sobota 9.00–17:00
Neděle 9.00–17.00

Cena: 100 Kč
Snížená cena: 80 Kč
Děti do 150cm (v doprovodu dospělé osoby) ZDARMA
Držitelé průkazu ZTP/P ZDARMA
Návštěvníci v kostýmech anděla nebo čerta mají také vstup zdarma!

Kontakty

Tel.: +420 724 609 799
E-mail: info@vystavistekromeriz.cz
Web: www.vystavistekromeriz.cz