Čertova hora, putování za těmi nejlepšími výhledy z Krkonoš

Čertova hora
Vyhlídka Čertova hora, Harrachov. Zdroj: kraj-lbc.cz

Vydejte se do Harrachova, nedaleko něhož se nachází výrazný vrch Čertova hora s vyhlídkovou plošinou. Krásu rozhledů máte na dosah! Můžete tak aktivně strávit příjemný letní den, doplněný malebnými panoramaty do Krkonoš. Vydejte se do Harrachova, nedaleko něhož se nachází výrazný vrch Čertova hora s vyhlídkovou plošinou. Krásu rozhledů máte na dosah!

Kudy vede cesta na Čertovu horu?

V letním období je v provozu v centru Harrachova lanovka, která vás dopraví až na vrchol Čertovy hory. Ta je branou západních Krkonoš. Proto ji můžete využít jako výchozí bod k turistickým či cyklistickým výletům. Z údolní stanice s nadmořskou výškou 650 m vás lanovka vyveze do výšky 1022 m.n.m. Její délka je 1 360 m a její trasa prochází kolem mamutího můstku v Harrachově. Pravidelné jízdy jsou vždy v půl a celou hodinu. Jste-li turisté s kolem, vyveze vás lanovka nahoru také. Při čekání na jízdu si děti mohou pohrát v nedalekém Dětském parku.

Vyhlídka Čertova hora
Vyhlídka Čertova hora, Harrachov. Zdroj: kraj-lbc.cz

Procházka s vyhlídkou na Čertově hoře

Na samotném vrcholu Čertovy hory můžete vyrazit na pěknou procházku a pak se pohodlně lanovkou vrátit zpět do Harrachova. Na nejkratším okruhu (0,5 km) potkáte jednu z vyhlídek a minete 11 menhirů, které stojí těsně u cesty. Vyhlídková plošina, vybavena přístupovou rampou o mírném sklonu (díky tomu si krásnou vyhlídku mohou vychutnat i starší osoby a malé děti) vám umožní krásný rozhled téměř na celý Harrachov. Jako na dlani se tu naskýtá panorama západních Krkonoš a Jizerských hor. Za dobrého počasí je vidět až do sousedního Polska.

Přímo u vyhlídky se také nalézá jeden z jedenácti menhirů. Kdo se vydá po cestě dál na sjezdové tratě směrem do Rýžoviště, potká i další.

Zvolíte-li delší procházku po modré turistické značce (5,4 km), dojdete k Janově skále, která je silným energetickým místem. Tudy se dostanete až na rozcestí Studenov, odkud máte krásný výhled na Rokytnici nad Jizerou, a dál pokračujete v okruhu, který vás zavede zpátky k lanovce.

Tip na výlet v okolí: Vychutnat si můžete procházku kouzelnou přírodou k nedaleké Janově skále, která nejen dětem poslouží jako prolézačka. 

Kde Čertovu horu najdete? 

Liberecký kraj, okres Semily, Harrachov

Kontakt

Turistické informační centrum, Harrachov
v budově Městského úřadu Harrachov
Harrachov 150, 512 46
tel.: +420 481 529 600
e-mail: tic@harrachov.cz
www.info.harrachov.cz

Sportovní areál Harrachov a.s.
Harrachov 225, 512 46 Harrachov
PO BOX: 42
tel: 00420 481 529 353
e-mail: areal@harrachov.cz
www.skiareal.com

VÝLETY V OKOLÍ

Vyberte vzdálenost výletů v okolí: km

Nebyly nalezeny žádné výlety ve zvolené vzdálenosti.