Sněžné vám nabízí kousek Japonska v krásné a drsné Vysočině

Japonská kamenná zahrada, Sněžné,
Japonská kamenná zahrada, Sněžné, Kraj Vysočina. Foto: Jiří Petruželka

Vycházka do přírody v okolí obce Sněžné vás nejen oprostí od starostí všedního dne, ale také vás nabije novou energií. A spojíte-li ji s návštěvou japonské zahrady ve jmenované obci nedaleko Nového Města na Moravě, bude to výlet pro potěchu i harmonizaci ducha a těla. 

Japonská zahrada ve Sněžné 

Touláte se rádi krásnou přírodou Českomoravské vrchoviny? Máme pro vás tip, který se tak trochu vymyká tomu, co byste na Vysočině očekávali. V obci Sněžné můžete navštívit velmi působivou japonskou zahradu, kterou si u svého domu vybudoval pan Pavel Šimon. Své kouzlo má v každém ročním období a stále se rozvíjí a mění. Je tvořena s umem a láskou.

Japonská kamenná zahrada, Sněžné, Kraj Vysočina. Foto: Jiří Petruželka

Procházkou po parku, který je tvořen kombinací všech základních typů japonských zahrad, najdete suchá místa s horskou scenérií i vodními toky, mokrou část představuje protékající řeka. Celou zahradu doplňují umělé kopečky, dřevěné lávky, kameny, lucerny, sošky, byliny a samozřejmě i zajímavé dřeviny a tvarované bonsaje. 

Z jehličnatých dřevin zde rostou borovice, modříny, jalovce i smrky, z listnatých to jsou třeba vrby, vřesy i exotické javory a sakury.

Japonská kamenná zahrada, Sněžné, Kraj Vysočina. Foto: Jiří Petruželka

Dračí strážce zahrady 

Z jedné strany je zahrada ohraničená originálním kamenným dračím tělem s malou brankou. Abyste jí prošli, musíte se sklonit, a tak se poklonit před mocnou přírodou. 

Po prohlídce si můžete na památku zakoupit bonsaje, bonsajové misky nebo keramiku. S výběrem vám ochotně pomůže a poradí sám pan majitel a tvůrce japonské zahrady.

Japonská kamenná zahrada, Sněžné
Japonská kamenná zahrada, Sněžné, Kraj Vysočina. Foto: Jiří Petruželka

Japonská zahrada coby koníček

Pan Pavel Šimon buduje japonskou kamennou zahradu již dlouhá léta a má ji jako svého největšího koníčka. Celá zahrada je koncipovaná v duchu budhistických a šintoistických tradic. To se projevuje v postupném budování základních i doplňkových prvků, typických pro asijské zahrady. Zároveň se soustřeďuje na tvarování stromů i samotných bonsají nebo výrobu bonsajových misek

Úprava pozemku je sice uskutečňována v japonské stylu, ale majitel používá místní kámen a převážně středoevropské rostliny, neboť ty se dokáží vyrovnat s drsnějším podnebím na Vysočině. 

Turistické informace 

Soukromou japonskou kamennou zahradu Pavla Šimona najdete v obci Sněžné u Nového Města na Moravě. Je volně přístupná a navštívit ji můžete celoročně dle aktuální otevírací doby. V průběhu roku se zde pořádají také výstavy neboli bonsajové kochání na japonské zahradě ve Sněžném. Tak přijeďte se kochat a rozjímat!

Výletní tipy v obci Sněžné

Ve Sněžném můžete také navštívit zajímavou Galerii a shlédnout výtvarná díla malířů kraje. Jste-li milovníci pěších výletů a památek, vypravte se na nedalekou zříceninu hradu Štarkov (Skály). Z obce k ní vede červená nebo zelená turistická značka. O hradu, který byl sídlem loupeživých rytířů, si můžete přečíst v našem článku.

A na závěr vašeho celodenního výletů můžete ještě potěšit své chuťové pohárky v příjemné Cukrárně Sněžné s vlastní výrobou sladkých dobrůtek.

Tip na výlet po okolí: Za návštěvu stojí i Březina u Poličky, kde bydlí medvídek Kuky a dětem se bude tento výlet obzvláště líbit.  

Kde obce Sněžné najdete?

Kraj Vysočina, okres Žďár nad Sázavou, obec Sněžné

Kontakt

Bonsaicentrum Bušim
Japonská kamenná zahrada
Mgr. Pavel Šimon
592 03 Sněžné 130
Sněžné u Nového Města na Moravě
telefon: +420 566 664 239, +420 775 767 144
e-mail:
pruzinsimon@seznam.cz
www.bonsaje-vysocina.cz

VÝLETY V OKOLÍ

Vyberte vzdálenost výletů v okolí: km

Nebyly nalezeny žádné výlety ve zvolené vzdálenosti.