Cyklovýlety po Evropě: Tipy na nejzajímavější trasy a místa

Vyrazte na cyklovýlety po Evropě. Zdroj fotografie: Unsplash.com
Vyrazte na cyklovýlety po Evropě. Zdroj fotografie: Unsplash.com

Cyklistika je jedním z nejlepších způsobů, jak objevovat a prozkoumávat krásy Evropy. S rozmanitým terénem a bohatou historií nabízí tento kontinent nekonečné možnosti pro dobrodružné cyklovýlety. Pokud jste milovníkem cyklistiky a toužíte po nových dobrodružstvích na kole, přinášíme vám několik tipů na nejzajímavější trasy a místa, která byste měli zařadit do svého seznamu.

Evropa je plná úžasných tras a míst, která čekají na to, abyste je objevili. Nezáleží na tom, zda preferujete horské terény, malebné vesnice nebo historická města, v Evropě najdete cyklistická dobrodružství, která splní veškerá vaše očekávání. Ať už se rozhodnete pro jednu z níže zmíněných tras na novém kole nebo kole z bazaru, pamatujte, že nejlepší způsob, jak si užít cyklovýlety, je jít do nich s otevřenou myslí.

Vyrazte na cyklovýlety po Evropě. Zdroj fotografie: Unsplash.com
Vyrazte na cyklovýlety po Evropě. Zdroj fotografie: Unsplash.com

Cyklostezka Rýn

Cyklostezka Rýn je jednou z nejpopulárnějších cyklotras v Evropě a rozprostírá se podél slavné řeky Rýn. Tato trasa vede přes sedm zemí a nabízí úchvatné výhledy na malebné vinice, historická města a impozantní hrady. Projížďka po cyklostezce Rýn vám umožní poznat krásy Německa, Francie, Nizozemska a dalších zemí.

Korsická GR20

Pro ty, kteří hledají výzvu, je tu Korsická GR20. Tato horská trasa na ostrově Korsika je považována za jednu z nejtěžších a nejkrásnějších v Evropě. S délkou přes 180 kilometrů a výstupy na vrcholy jako Monte Cinto nabízí cyklistům možnost objevovat nádhernou přírodu, skalnaté hřebeny a nádherná jezera. Korsika je opravdu rájem pro dobrodružné cyklisty.

Toskánský venkov

Toskánsko je známé svými kouzelnými krajinnými scenériemi a nádhernými vesnicemi. Cyklistika po toskánském venkově vám umožní objevit to nejlepší, co tato oblast nabízí. Projížďka vinicemi, olivovými háji a malebnými městy jako Siena a San Gimignano je nezapomenutelným zážitkem. Přírodní krása a kulturní bohatství Toskánska se spojují v jedinečném zážitku pro cyklisty.

Evropa je ze sedla kola krásná. Zdroj fotografie: Unsplash.com
Evropa je ze sedla kola krásná. Zdroj fotografie: Unsplash.com

Amsterdamské cyklostezky

Pokud preferujete pohodlnější a klidnější jízdu, nezapomeňte navštívit Amsterdamské cyklostezky. Město Amsterdam je proslulé svou cyklistickou kulturou a nabízí rozsáhlou síť cyklostezek, které vás provedou historickými uličkami, okolo kanálů a parků. Projížďka na kole je zde skvělým způsobem, jak poznat město a zažít atmosféru jednoho z nejvíce cyklisticky přívětivých míst na světě.

Via Claudia Augusta

Tato historická trasa sleduje cestu staré římské silnice. Prochází Alpami a přes údolí řeky Adyže, nabízí nádherné výhledy na horské štíty a historické památky.

Dunajská cyklostezka

Dunajská cyklostezka je jednou z nejdelších a nejpopulárnějších cyklotras v Evropě. Začíná v německém Passau a končí v maďarském Budapešti, přičemž prochází devíti zeměmi. Tato trasa vás provede evropskými městy, jako je Vídeň a Bratislava, a umožní vám objevovat úchvatné krajiny a historická místa. Dunajská cyklostezka je vhodná pro cyklisty všech úrovní dovedností a nabízí skvělou kombinaci přírody a kultury.

Velodyssey

Tato trasa vede podél atlantického pobřeží Francie a je ideální pro ty, kteří mají rádi moře a pláže. Prochází přes města jako Bordeaux, La Rochelle a Nantes a nabízí překrásné výhledy na oceán.

Cyklotrasa Ring of Kerry

Jedná se o jednu z nejznámějších cyklotras v Irsku. Tato okružní trasa vede kolem poloostrova Kerry, nabízí úchvatné výhledy na pobřeží, zelené kopce a malebná irská městečka.