Festival 10 000 kroků v Hradci Králové: Oslava chůze a zdolání chodecké výzvy

Festival 10 000 kroků v Hradci Králové
Festival 10 000 kroků v Hradci Králové. Ilustrační foto. Zdroj: Partnerství pro městskou mobilitu, z. s.

Pro ty, kteří letos vyslyšeli říjnovou chodeckou výzvu 10 000 kroků, je především určen Festival 10 000 kroků, který se koná 18. listopadu 2023 v Hradci Králové. Celodenní akce nabízí aktivní program spojený s cvičením a procházkami, v jehož rámci proběhne slavnostní vyhlášení oceněných účastníků říjnové výzvy. Hlavně ale půjde o společné setkání vyznavačů chůze a pěší turistiky.

Dopolední program Festivalu 10 000 kroků nabízí aktivní možnosti využití pobytu v Hradci Králové ke komentovaným prohlídkám ve městě, nordic walking po městských parcích s instruktorkou či běhu kolem Labe s Jardou Martinkem. Když se nebudete na nic z toho cítit, můžete zůstat v budově Adalbertina. Využijete třeba indoorové celodenní aktivity pořádané uvnitř (In-body, nutriční poradenství, líčení zdarma apod.).

JÓGA BRUNCH / Vinyasa flow. Zdroj: Výměník - prostor nejen pro kulturu, poskytla: Marie Frnochová
JÓGA BRUNCH / Vinyasa flow. Zdroj: Výměník – prostor nejen pro kulturu, poskytla: Marie Frnochová

Po obědě se všichni účastníci se sejdou v hlavním sále, kde je čeká beseda a další aktivity, nebo v menším sále, kde se bude cvičit a protahovat. To vše potrvá do 15 hodin. Cvičení je koncipováno tak, že na něj nepotřebujete pomůcky, převlečení apod.

Vyhlášení Říjnové výzvy je načasováno na dobu od 15.30 do 17.00 hodin a posléze se bude vítězství všech účastníků říjnové chodecké výzvy oslavovat tancem a poslechem hudební produkce DJ Laawa až do 21 hod.

I přesto, že se zde bude losovat z lidí, co splnili svou výzvu, a budou se vyhlašovat týmy a osoby s nejvíce body, jde především o společné setkání a sdílení zážitků a zkušeností.

Festival 10 000 kroků v Hradci Králové
Výzva 10 000 kroků nabízí možnost, jak chůzi znovu zařadit do vašich všedních dnů. Ilustrační foto:  Mabel Amber. Zdroj:  Pixabay

Chůze je IN

I když podzimní dny lákají k lenošení v teple domova, přes 9 000 účastníků chodecké výzvy 10 000 kroků této příjemné představě v říjnu odolalo. Během 31 dnů společně zdolali bezmála dva a půl milionu kilometrů, a dokázali tak, že ani podzimní nečas nemusí být na překážku procházkám na čerstvém vzduchu.

Měsíční výzva 10 000 kroků se pořádá každý rok vždy v dubnu a říjnu. Zapojit se do ní může zdarma každý, ale především se obrací na ty, kterým pravidelný pohyb chybí nejvíce – osoby s nadváhou a seniory, pro něž je chůze často jediným zdravým způsobem pohybu.

Festival 10 000 kroků v Hradci Králové
I přesto, že chůze patří k nejpřirozenějšímu lidskému pohybu, pomalu se z našich životů vytrácí. To s sebou bohužel přináší i řadu problémů a nemocí.  Ilustrační foto: Mario Ohibsky. Zdroj: Pixabay

Kde se Festival 10 000 kroků koná?

Adalbertinum
Československé armády 300
500 03 Hradec Králové 3

Královéhradecký kraj

Datum a vstupné

18. listopadu 2023 10.00–21.00

Vstupné: 290 Kč

Kontakty

E-mail: info@desettisickroku.cz
Web: www.desettisickroku.cz