Svět kostek v Olomouci: Přijďte si hrát i žasnout, co se dá z lega postavit

Výstava Svět kostek v Olomouci
Výstava Svět kostek v Olomouci. Zdroj: Výstaviště Flora Olomouc, a.s.

Miliony lego kostek na hraní a stovky unikátních i obřích staveb a modelů. Mezinárodní výstava Svět kostek zaplní o víkendu 18.–19. listopadu Výstaviště Flora Olomouc. Cílem je široké veřejnosti ukázat, jaké neskutečné věci se dají ze světoznámé stavebnice LEGO postavit. Nechte se inspirovat a přímo na místě popusťte uzdu své vlastní fantazii!

Téměř čtyřmetrový jeřáb či 200 metrů kolejišť plných vlaků v pohybu. I takové modely postavené ze stavebnice LEGO budou k vidění na výstavě Svět kostek v Olomouci. Kromě nich se na výstavě objeví známé hrady, proslulá Eiffelova věž či Klostermanova rozhledna a další historické a církevní stavby jako kláštery, kostely, ale i egyptské pyramidy a další starověké stavby.

Vystavovatelé přivezou také letadla, rakety, vesmírné lodě a základny. Těšit se můžete i na postavy a scény z populárních filmů – Slimer, Star Wars, Pán prstenů, Harry Potter či Ninjago. Vše doplní řady svítících modelů, fantasy modelů, auta, nákladní auta, tanky, RC modely a Technic modely, zemědělská a také lesní technika či stavby inspirované architekturou světových měst. Prvky přírody pak na výstavu vnesou modely zvířátek, květiny i Krakonošova zahrádka.

Výstava Svět kostek v Olomouci
Výstava Svět kostek v Olomouci. Zdroj: Výstaviště Flora Olomouc, a.s.

Velkolepý prostor pro hraní

Součástí výstavy bude herní stanoviště s LEGO zábavou a hromady kostek LEGO a LEGO DUPLO na hraní. Děti si tak mohou v herních koutcích hrát a rozvíjet svou tvořivost se statisíci kostkami. Návštěvníci z řad nadšenců si rovněž mohou pohrát i s některými interaktivními modely, jako jsou například horské dráhy, balanční bludiště, RC modely i jízdárna s ukázkami expedičních a trialových speciálů a jízdami v terénu.

Chybět nebudou obchody s LEGO stavebnicemi i LEGO bižuterie. K dispozici bude občerstvení s posezením a Chill out zóna s kinem.

Kde se Svět kostek koná?

Výstaviště Flora Olomouc, a.s.
Wolkerova 37/17
779 00 Olomouc

Olomoucký kraj

Výstava Svět kostek v Olomouci
Výstava Svět kostek v Olomouci. Zdroj: Výstaviště Flora Olomouc, a.s.

Datum a vstupné

18.–19. listopadu 2023

Sobota 9.00–18.00
Neděle 9:00–17.00

Vstupné na místě
Plnoplátci: 180 Kč
Děti 3–15 let: 120 Kč
Rodinné (2 dospělí a 2 děti): 430 Kč
Děti do 3 let (pouze s doprovodem): ZDARMA
Senioři 65+: 150 Kč
ZTP / ZTP /P: 150 Kč
Děti do 3 let (pouze s doprovodem): ZDARMA
Doprovod ZTP/P: ZDARMA

Online vstupenky lze zakoupit zde.

Kontakty

Tel.: +420 585 726 234, +420 603 935 280
E-mail: weiserova.lenka@flora-ol.cz
Web: www.flora-ol.cz