Festival labutí v Koulieru na Oflendě: Poznejte skleněnou krásu!

Festival labutí v Koulieru na Oflendě, Zdroj: www.muniga.cz
Festival labutí v Koulieru na Oflendě, Zdroj: www.muniga.cz

Navštivte nezapomenutelnou akci – Festival labutí v Koulieru na Oflendě. Zahajte léto a objevte více než 2023 skleněných labutí ve více než stovce různých dekorů! Tento festival má za cíl potěšit a ukázat, že zachování unikátního sklářského řemesla má smysl.

Labuť je, když…

Labuť je symbolem krásy, půvabu, ladnosti a elegance v říši zvířat. Je také jednou z nejtěžších forem, kterou mohou skláři vyfouknout ve své tvorbě. Proto se sklárna Koulier rozhodla, že právě ona bude důstojně reprezentovat sklářské umění prvního červencového týdne, od 30. června do 8. července.

Zapojte tvůrčího ducha

Přijďte oslavit krásné labutě a objevte krásu a jedinečnost českých rukodělných foukaných ozdob, které nejsou pouze vánočními předměty. Sklárna nabízí nejen ukázku ozdob, ale pro tvořivé nabízí i možnost vytvořit si vlastní ozdobu ve tvořivých dílnách. Můžete si vyzkoušet práci malířů ozdob a namalovat si svou vlastní klasickou vánoční ozdobu nebo právě vznešenou labuť.

Nepřehlédněte prodejní exkurzi!

Součástí Festivalu labutí je také možnost exkurze do sklárny, kde budete mít možnost vidět skláře při práci. Festival je zároveň prodejní výstavou, takže si budete moci labutě zakoupit přímo na místě.

Kdo je nejkrásnější?

Během festivalu proběhne hlasování o nejkrásnější labutě. Prostřednictvím návštěvnické ankety bude vybráno dvanáct „finalistek“. Fanoušci z celé republiky budou mít poté možnost hlasovat na sociálních sítích o nejkrásnější skleněnou labuť.

Nenechte si ujít tuto jedinečnou událost plnou krásy a kouzla sklářského umění. Přijďte si užít Festival labutí v Koulieru na Oflendě!

Kde se Festival labutí koná?

Festival labutí v Koulieru na Oflendě
Oflenda 10
Mrákotín
394 03
Česká republika

Datum akce a vstupné

Datum akce: 30. června – 8. července 2023
Vstupné: Na festival můžete zdarma, exkurze a malování vlastních ozdob je za poplatek. Cena za skleněné labutě 200,- Kč/kus.

Kontakt

Tel.: +420 608 606 697
e-mail: hana.kubickova@koulier.cz
www.muniga.cz