Hradcem Králové s architektem Gočárem: Vydejte se na nový prohlídkový okruh Salonem republiky

Prohlídky Hradce Králové s architektem Gočárem
Prohlídky Hradce Králové s architektem Gočárem. Zdroj: DOBRÉ DIVADLO z.s.

Zajímá vás architektura, urbanismus a historie? Pak si nenechte ujít komentované prohlídky Hradce Králové s průvodcem v kostýmu věhlasného architekta Josefa Gočára. Dobré divadlo pro vás připravilo na pátek 13. října zcela nový prohlídkový okruh. Užijte si spojení divadelní hravosti a neformálního vzdělávání!

Dozvíte se, jak se barokní pevnost za pouhých 30 let proměnila v  moderní evropské město, kterému prezident T. G. Masaryk přezdíval Salon republiky. Architekt vás zavede do míst, kam se obyčejný smrtelník jen tak nedostane. Čeká vás jeden den v první republice plný dobové elegance a jedinečných architektonických zážitků!

Prohlídky Hradce Králové s architektem Gočárem
Prohlídky Hradce Králové s architektem Gočárem. Zdroj: DOBRÉ DIVADLO z.s.

Originální stavby

Komentované prohlídky Hradcem Králové s architektem Gočárem pořádá nezisková organizace Dobré divadlo z Hradce Králové, která na pátek 13. října připravila zcela nový prohlídkový okruh. Nově vám umožní vstup do Sboru kněze Ambrože a Gymnázia J. K. Tyla.

Obě Gočárovy budovy jsou zapsané na seznamu kulturních památek, a to plným právem. Kostel s kolumbáriem totiž geniálně využívá atypického tvaru trojúhelníkové parcely a odráží tehdejší fascinaci zaoceánskými loděmi. Gymnázium zase své žáky vítá širokou náručí, která připomíná otevřenou knihu. A dokonce si z jeho střechy užijete vyhlídku na večerní Hradec!

Prohlídky Hradce Králové s architektem Gočárem
Prohlídky Hradce Králové s architektem Gočárem. Zdroj: DOBRÉ DIVADLO z.s.

Co dalšího vás na prohlídce čeká?

Kotěrovo muzeum, které je národní kulturní památkou – secesní Galerie moderního uměníkobky odsouzenců v bývalé šatlavě – fortna, která svítí a hraje Smetanu i Dvořáka – rondokubistické domy na Masarykově náměstí – Ulrichovo náměstí s hradeckými mrakodrapy a mnoho dalšího.

Prohlídka začíná ve 14 hodin u budovy Klicperova divadla a končí ve 20 hod. na Tylově nábřeží. Poté můžete s panem Gočárem pokračovat za ochutnávkou místního piva.

Po zakoupení vstupenky volejte průvodci pro další informace na telefonní číslo 777 637 888.

Prohlídky jsou vhodné pro osoby starší 12 let. Lidem s omezenou hybností a rodičům s kočárky účast nedoporučujeme. Součástí jsou přestávky na osvěžení. V ceně jsou zahrnuty veškeré vstupy. Změna programu vyhrazena

Kde se „Hradcem Králové s architektem Gočárem“ koná

Hradec Králové
Klicperovo divadlo
Dlouhá 99/9
Hradec Králové

Královéhradecký kraj

Datum a vstupné

13. 10. 2023 14.00 – 20.00

Cena: 700 Kč

Kontakty

DOBRÉ DIVADLO z.s.
Pospíšilova 787
500 03 Hradec Králové
Email: info@dobredivadlo.cz
Telefon: +420 777 637 888
Web: dobredivadlo.cz