TANECVALMEZ: Okuste na Valašsku současný tanec světové úrovně

TANECVALMEZ, mezinárodní festival současného tance
TANECVALMEZ, mezinárodní festival současného tance. Foto: Jakub Sobotka. Zdroj: ZUŠ B-Art, o.p.s.

16. ročník mezinárodního tanečního festivalu TANECVALMEZ slibuje i letos dva dny plné tance, rozsáhlou nabídku tanečních workshopů i hudební koncert, především ale tři ohromující taneční vystoupení. Festival se koná v pátek a sobotu 13. a 14. října v Zašové a ve Valašském Meziříčí.

Tento festival prezentuje nejen současný tanec světové úrovně v celovečerních choreografiích, má ale také za úkol pomocí praktických workshopů vychovávat ze studentů uměleckých škol poučené diváky pro taneční umění.

Celovečerní taneční představení

Pátek 13. října přinese v rámci hlavního programu celovečerní představení EVER taneční skupiny 420PEOPLE, jejímž uměleckým ředitelem je Václav Kuneš. Divákům nabídne zamyšlení nad otázkou, kdo jsme, když se na nás nikdo nedívá, a kým jsme, když nás všichni sledují.

V sobotu 14. října se můžeme těšit na představení SO’FAR a EMPTY ROOM, která jsou uměleckým diptychem choreografů Sidonie Fossé a Johanna Clapsona a představí je belgický soubor Opinion Public. Věnují se tématům touhy, očekávání, vztahu mezi mužem a ženou a hranici mezi snem, realitou a šílenstvím.

Sobotní večer zároveň přinese autorskou improvizaci Anny Polívkové nazvanou PANÍ VLTAVSKÁ, v níž vzdává hold symfonické básni Vltava Bedřicha Smetany, od jehož narození v příštím roce uplyne 200 let.

Pořadatelem festivalu je Základní umělecká škola B-Art, jejíž absolvent Adam Kubját vystoupí se svými originálními skladbami v pátek 13. října. Všechna večerní představení budou probíhat v Kulturním domě Zašová. Další informace o programu, workshopech, účinkujících a vstupenkách naleznete zde.

Kde se TANECVALMEZ koná

Valašské Meziříčí a Zašová
Zlínský kraj

Datum a vstupné

13. říjen 2023 18:00 – 14. říjen 2023 23:45

Cena: 300 Kč

Kontakty

ZUŠ B-Art, o.p.s.
Zašová 43
756 51 Zašová
Tel. :+420 602 754 654
E-mail: borovickova.milada@tanecvalmez.cz
Web: www.tanecvalmez.cz