Hasičské muzeum v Přibyslavi ukáže, jak kdysi hasiči bojovali proti ohni

Hasičské muzeum Přibyslav

Hasičské muzeum v Přibyslavi dokládá minulost hasičského oboru. Oheň vždy býval postrachem a v minulosti mnohokrát dokázal úplně zničit celé město. Na zámku v Přibyslavi uvidíte, co všechno mohli naši předci při hašení požárů použít.

V muzeu v Přibyslavi si můžete zblízka prohlédnout i osahat historické koňské stříkačky i nádherné červené hasičské automobily. V 15 sálech jsou na ploše 3500 m2 rozmístěny mimo jiné expozice praporů hasičských sborů, stejnokrojů a nejrůznějších pomůcek k hašení požárů a protipožární prevenci. Nechybí tady ani nejstarší telefonní ústředna, čistička hadic nebo ohlašovačka požáru. Výstava ve vás vzbudí obdiv k těm, kteří pouze s jednoduchými prostředky nasazovali život při hašení požárů.

Staňte se členem FB skupiny Fajnvylety.cz a získáte přístup ke stovkám tipů na zajímavé výlety. Podělte se o fotky a zážitky z vašich výletů.

Na místě dnešního renesančního zámku vystavěného Zachariášem z Hradce stával už od 13. století hrad. Do historie se město Přibyslav zapsalo především v roce 1424, kdy při jeho obléhání husity zemřel vrchní hejtman polních vojsk Jan Žižka z Trocnova.

Turistické informace

Stálá výstava je otevřena denně mimo pondělí od dubna do října. Prohlídky probíhají každou celou hodinu od 8 – 16 hod. (začátek poslední prohlídky je v 15 hod.). Aktuální informace a cena vstupného je uvedena na internetových stránkách muzea – zamek-pribyslav.estranky.cz

Tip na výlet: Historii v jiné podobě vám nabízí i Šlakhamr v Hamrech nad Sázavou, kde vám předvedou staré hamernické řemeslo.   

V jakém kraji a okrese se Hasičské muzeum v Přibyslavi nachází? 

Kraj Vysočina, okres Havlíčkův Brod, Přibyslav

Vedle zámku je velké parkoviště, GPS: 49.5749539N, 15.7406714E

Kontakt

Centrum hasičského hnutí
Husova 300, 582 22 Přibyslav
Tel.: +420 569 430 050
e-mail: jpatek@chh.cz
www.zamek-pribyslav.estranky.cz

Kde se najíst a ubytovat?

Penzion a restaurace U Kubínů
Bechyňovo náměstí 56, 582 22 Přibyslav
tel.: +450 569 482 524, +420 776 146 660
e-mail: ukubinu@gmail.com
www.ukubinu.cz

VÝLETY V OKOLÍ

Vyberte vzdálenost výletů v okolí: km

Nebyly nalezeny žádné výlety ve zvolené vzdálenosti.