Sklárna Svoboda vám předvede sklářské mistry při práci

Sklářská huť Svoboda. Zdroj: Sklárna Svoboda
Sklářská huť Svoboda. Zdroj: Sklárna Svoboda

Nahlédněte pod ruce sklářských mistrů a vyzkoušejte si jejich náročnou práci na vlastní kůži. Pojďte na prohlídku sklárny, galerie i na exkurzi do sklářské huti. Sklárna Svoboda ve vesničce Karlov u Žďáru nad Sázavou na Vysočině má svůj skleněný příběh. Vstupte do úžasného světa křehké krásy!

Sklárna Svoboda, to je sklářské umění

Poznejte příběh Sklárny Svoboda, která vyrábí ručně tvarované hutní sklo. Sklárnu najdete v srdci Českomoravské vrchoviny v malé obci Karlov, která leží nedaleko poutního kostela sv. Jana Nepomuckého na Zelené hoře ve Žďáru nad Sázavou.

Staňte se členem FB skupiny Fajnvylety.cz a získáte přístup ke stovkám tipů na zajímavé výlety. Podělte se o fotky a zážitky z vašich výletů.

Jaroslav Svoboda je sklářský mistr, který pro svou tvorbu využil netradiční spojení technických a výtvarných konceptů jak v designu, tak ve volné tvorbě. Do kontaktu se sklářskou tvorbou se dostal už v útlém věku, v brusičské dílně svého otce. Po roce 1990 si splnil svůj sen, když otevřel vlastní sklárnu v Karlově. Její součástí je také prodejní galerie skla s výrobky sklárny.

Galerie sklárny Svoboda v Karlově. Zdroj: Sklárna Svoboda
Galerie sklárny Svoboda v Karlově. Zdroj: Sklárna Svoboda

Sklárna Svoboda zve na exkurzi i děti

Zajímá vás tajemství výroby skla? Nahlédněte pod pokličku sklářského umění a navštivte Sklárnu Svoboda v pracovní dny od 9.00 do 12.30 hodin, kdy uvidíte sklářské mistry při práci. Během exkurze vás bude provázet zaměstnanec sklárny a vy tak uvidíte práci šikovných sklářů, brusičů. Dozvíte se, jak vzniká sklo a v krásné galerii si prohlédnete, co z této žhavé hmoty může vzniknout. Jsou to například vázy, svícny, těžítka, mísy, talíře, květiny, ovoce, zvířata, nápojové sklenice, broušené sklo, lampy atd. To vše v různých barevných provedeních a velikostech.
Staňte se na chvíli sklářem a vyzkoušejte si v rámci exkurze malování na sklo. Výtvarná činnost určitě potěší děti. Svůj výtvor si můžete odnést domů na památku.

Turistické informace

Exkurze probíhají v pracovní dny v dopoledních hodinách v časech: po – pá 9.00, 9.30,10.30,11.00, 11.30, 12.00, 12.30 hod. Vstupné 50,00 Kč, snížené 30,00 Kč.

Otevírací doba galerie: pondělí – pátek 9:00 – 14:00 hod., sobota 10:00 – 15:00 hod.

Galerie sklárny Svoboda v Karlově. Zdroj: Sklárna Svoboda
Galerie sklárny Svoboda v Karlově. Zdroj: Sklárna Svoboda

Kde najdete Sklárnu Svoboda?

Místo: Kraj Vysočina
Okres: Žďár nad Sázavou
Obec: Karlov

Kontakt na provozovatele

Sklárna Svoboda
Karlov 31
591 01 Žďár nad Sázavou
telefon: +420 566 659 152, +420 777 309 083
e-mail: agsvoboda@email.cz
www: ags-svoboda.cz

Tip na fajn výlet

Prožijte úžasnou atmosféru poutního místa korunovaného unikátním Santiniho uměleckým dílem, kde vás obklopí pocit pohody a klidu. Navštivte poutní kostel sv. Jana Nepomuckého na Zelené hoře u Žďáru nad Sázavou.

VÝLETY V OKOLÍ

Vyberte vzdálenost výletů v okolí: km

Nebyly nalezeny žádné výlety ve zvolené vzdálenosti.