Vydejte se na hrad Kašperk, cestu sem našel i Anděl Páně

hrad Kašperk

Hrad Kašperk je neodmyslitelnou siluetou v podhůří šumavských lesů. Je to nejvýše položený královský hrad v Čechách. Místo plné romantiky učarovalo nejen samotnému Karlu IV., ale i filmařům, kteří zde natočili kouzelnou pohádku Anděl Páně. Vypravte se na tajemný hrad, kde skřítci hlídají zlaté doly.

Hrad Kašperk se tak stal strážcem zlatých dolů a Zlaté stezky. Právě toto zlatonosné místo, které podle pověstí hlídají tajemní skřítci, si pro stavbu hradu vybral Karel IV.  S výstavbou Kašperku se můžete seznámit na prohlídkovém okruhu zaměřeném na stavbu středověkého hradu. Součástí této trasy je promítání na stěny místností, kdy se přímo před vámi i kolem vás postaví, vybaví, a nakonec zanikne středověká komnata.
Jaký byl život na hradě je téma další prohlídkové trasy, na jejímž závěru vás čeká unikátní videoprojekce, přibližující život na středověkém hradě.

Staňte se rytířem nebo princeznou

Plánujete-li výlet na hrad s dětmi ve věku 6 až 11 let, zarezervujte si atraktivní interaktivní prohlídku, která probíhá formou soutěží a plnění úkolů. Určitě se jim bude líbit na chvíli se stát mladým českým princem či princeznou. Za účast v tomto programu děti dostanou odměnu.

Hrad Kašperk pro krále Karla IV.

Stavba hradu započala roku 1356 a byl vybudován jako strážný hrad nazývaný Karlsberg. Jeho vojáci střežili zemskou hranici a Zlatou stezku, obchodní trasu mezi Bavorskem a Čechami. Majestátně se tyčí ve výšce 886 metrů a z jeho věží je nádherný výhled do okolí.

Kudy na hrad?

Ke Kašperku vede několik značených turistických tras i cyklistická stezka 1140. Parkovat můžete ve městě Kašperské Hory a odtud jít po zeleně značené cestě. Kratší trasa po zelené značce je z placeného parkoviště vzdáleného 1,5 km od hradu (GPS: 49.1651322N, 13.5813064E).

Tip na výlet: Starodávná kamenná rozhledna Svatobor je úžasným pomocníkem pro výhledy do kraje. Uvidíte z ní mnohem více než z hradu Kašperk.

Místo

Plzeňský kraj, okres Klatovy, Kašperské Hory
GPS hradu Kašperk: 49.1660328N, 13.5646764E

Kontakt

Hrad Kašperk
Žlíbek 55, Kašperské Hory 341 92
tel.: +420 376 582 324
e-mail: info@kasperk.cz
www.kasperk.cz

Otevírací doba a vstupné

září: po – zavřeno, út – ne 10 – 17 hod.
říjen: po – zavřeno, út – ne 10 – 16:30 hod.
listopad: po – pá a ne zavřeno, so 10 – 16 hod.
prosinec, leden: zavřeno

Základní vstupné 100 Kč, zlevněné 75 – 95 Kč. Vstup na nádvoří je zdarma.
Bližší informace o aktuální otevírací době a vstupném na jednotlivé prohlídkové okruhy naleznete na webových stránkách hradu.
Na Kašperku můžete využít širokou nabídku občerstvení a poté posedět přímo na hradním nádvoří.

Tip na občerstvení a ubytování

Hotel Kašperk
Náměstí 3, 34192 Kašperské Hory
tel.: +420 376 324 113
e-mail: info@hotelkasperk.cz
www.hotelkasperk.cz

VÝLETY V OKOLÍ

Vyberte vzdálenost výletů v okolí: km

Nebyly nalezeny žádné výlety ve zvolené vzdálenosti.