Vydejte se na hrad Kašperk, cestu sem našel i Anděl Páně

hrad Kašperk

Hrad Kašperk je neodmyslitelnou siluetou v podhůří šumavských lesů. Je to nejvýše položený královský hrad v Čechách. Místo plné romantiky učarovalo nejen samotnému Karlu IV., ale i filmařům, kteří zde natočili kouzelnou pohádku Anděl Páně. Vypravte se na tajemný hrad, kde skřítci hlídají zlaté doly.

Hrad Kašperk se tak stal strážcem zlatých dolů a Zlaté stezky. Právě toto zlatonosné místo, které podle pověstí hlídají tajemní skřítci, si pro stavbu hradu vybral Karel IV.  S výstavbou Kašperku se můžete seznámit na prohlídkovém okruhu zaměřeném na stavbu středověkého hradu. Součástí této trasy je promítání na stěny místností, kdy se přímo před vámi i kolem vás postaví, vybaví, a nakonec zanikne středověká komnata.

Staňte se členem FB skupiny Fajnvylety.cz a získáte přístup ke stovkám tipů na zajímavé výlety. Podělte se o fotky a zážitky z vašich výletů.

Jaký byl život na hradě je téma další prohlídkové trasy, na jejímž závěru vás čeká unikátní videoprojekce, přibližující život na středověkém hradě.

Staňte se rytířem nebo princeznou

Plánujete-li výlet na hrad s dětmi ve věku 6 až 11 let, zarezervujte si atraktivní interaktivní prohlídku, která probíhá formou soutěží a plnění úkolů. Určitě se jim bude líbit na chvíli se stát mladým českým princem či princeznou. Za účast v tomto programu děti dostanou odměnu.

Hrad Kašperk pro krále Karla IV.

Stavba hradu započala roku 1356 a byl vybudován jako strážný hrad nazývaný Karlsberg. Jeho vojáci střežili zemskou hranici a Zlatou stezku, obchodní trasu mezi Bavorskem a Čechami. Majestátně se tyčí ve výšce 886 metrů a z jeho věží je nádherný výhled do okolí.

Kudy na hrad?

Ke Kašperku vede několik značených turistických tras i cyklistická stezka 1140. Parkovat můžete ve městě Kašperské Hory a odtud jít po zeleně značené cestě. Kratší trasa po zelené značce je z placeného parkoviště vzdáleného 1,5 km od hradu (GPS: 49.1651322N, 13.5813064E).

Tip na výlet: Starodávná kamenná rozhledna Svatobor je úžasným pomocníkem pro výhledy do kraje. Uvidíte z ní mnohem více než z hradu Kašperk. A další, kamenná Klostermannova rozhledna na vrchu Javorník pojmenovaná po spisovateli Karlu Klostermannovi, vám nabídne výhledy na Šumavské hvozdy i Alpy. 

Místo

Plzeňský kraj, okres Klatovy, Kašperské Hory
GPS hradu Kašperk: 49.1660328N, 13.5646764E

Kontakt

Hrad Kašperk
Žlíbek 55, Kašperské Hory 341 92
tel.: +420 376 582 324
e-mail: info@kasperk.cz
www.kasperk.cz

Otevírací doba a vstupné

září: po – zavřeno, út – ne 10 – 17 hod.
říjen: po – zavřeno, út – ne 10 – 16:30 hod.
listopad: po – pá a ne zavřeno, so 10 – 16 hod.
prosinec, leden: zavřeno

Základní vstupné 100 Kč, zlevněné 75 – 95 Kč. Vstup na nádvoří je zdarma.
Bližší informace o aktuální otevírací době a vstupném na jednotlivé prohlídkové okruhy naleznete na webových stránkách hradu.
Na Kašperku můžete využít širokou nabídku občerstvení a poté posedět přímo na hradním nádvoří.

Tip na občerstvení a ubytování

Hotel Kašperk
Náměstí 3, 34192 Kašperské Hory
tel.: +420 376 324 113
e-mail: info@hotelkasperk.cz
www.hotelkasperk.cz

VÝLETY V OKOLÍ

Vyberte vzdálenost výletů v okolí: km

Nebyly nalezeny žádné výlety ve zvolené vzdálenosti.