Kluziště, vyhlídkové kolo i punčová stezka. Vánoční Olomouc vás okouzlí

Vánoční trhy v Olomouci
Vánoční trhy v Olomouci. Zdroj: Kulturní Olomouc o.p.s.

V neděli 19. listopadu se centrum Olomouce promění v rozzářené vánoční městečko a otevřou se stánky s vánočním zbožím, občerstvením i oblíbenými punči. Olomoucké vánoční trhy patří mezi nejvyhlášenější v Česku. Pořadatelé letos připravili pro návštěvníky řadu novinek i bohatý kulturní program.

Po čtyřech letech se na vánoční trhy v Olomouci opět vrací kluziště. Tentokrát je najdete spolu s vyhlídkovým kolem a stánky s občerstvením na tržnici. Kromě bezplatného bruslení pro školy a veřejnost se na ledě chystá řada akcí.

Druhou novinkou je punčová stezka – malý průvodce po oblíbených vánočních nápojích v areálu obou olomouckých náměstí i tržnice. K punčům se vážou i nové plechové hrnečky s logem trhů, které si mohou turisté odnést domů jako suvenýr.

Vánoční trhy v Olomouci
Vánoční trhy v Olomouci. Zdroj: Kulturní Olomouc o.p.s.

Kouzelné výhledy na Olomouc

Stejně jako loni pro vás bude připravena vycházková trasa, na které můžete obdivovat jedinečné olomoucké památky (kašny, barokní sloupy, architekturu), vychutnat si neopakovatelnou atmosféru adventních trhů a pokochat se pohledem na historické jádro Olomouce z několika vyhlídek. První stojí na Horním náměstí a poskytne neobvyklý výhled přímo na trhy, druhá je z Radniční věže a třetí z 30 metrů vysokého vyhlídkového kola na tržnici.

Vánoční trhy v Olomouci
Vánoční trhy v Olomouci. Zdroj: Kulturní Olomouc o.p.s.

Pestrý kulturní program

I letos lákají pořadatelé na zajímavý program pro malé i velké. Hned první den trhů čeká zaplněné náměstí rozsvícení vánočního stromu a koncert písničkáře Voxela. Během pěti týdnů pak na pódiu vystoupí třeba Poutníci, Michal Tučný, Michal Nesvadba, Natálie Tichánková a 4Good, Tak co?, Isbina, Hazydecay, Bluesberg, Fleret a další interpreti, kapely a divadla.

Každou sobotu proběhne kulinářská show na hlavním pódiu, kde budou kouzlit s jídlem přední kuchaři a cukráři z celého regionu. Návštěvníci nepřijdou ani o tradiční Mikulášskou nadílku, v provozu bude Ježíškova pošta, zvonička, kolotoč a dílničky pro děti. Bližší informace o programu najdete zde.

Vánoční trhy v Olomouci
Vánoční trhy v Olomouci. Zdroj: Kulturní Olomouc o.p.s.

Stánky plné dobrot a inspirace

Tradiční stánky (130 prodejců) nabídnou inspiraci na vánoční dárky i oblíbené občerstvení. Nebude chybět keramika, adventní věnce, vánoční ozdoby a dekorace, kovářské, textilní či dřevěné výrobky, včelí produkty, zimní doplňky a řada dalších. Po nákupech přijdou vhod vyhlášené olomoucké punče v mnoha variacích, uzeniny, grilovaná masa, klobásy nebo sýry, orientální speciality, makrely na dřevěném uhlí, slovenské halušky nebo čerstvé trdelníky.

Vánoční trhy v Olomouci
Vánoční trhy v Olomouci. Zdroj: Kulturní Olomouc o.p.s.

Kde se VÁNOČNÍ TRHY konají?

Olomouc
Horní náměstí → Dolní náměstí → Tržnice

Olomoucký kraj

Datum a vstupné

19. listopadu 2023 – 23. prosince 2023

Provozní doba

Prodejní stánky:
Pondělí–neděle 10.00–20.00
Poznámka: Stánky s občerstvením jsou v provozu do 22 hod. Provozní doba může být prodloužena dle zájmu návštěvníků.

Vyhlídkové kolo je v provozu každý den od 10 do 22 hodin.

Ve všední dny je kluziště otevřeno do 12 hodin pro školy. Provozní doba kluziště končí ve 20 hodin.

Cena: zdarma

Kontakty

Kulturní Olomouc o.p.s.
Tel.: +420 721 017 443
E-mail: olomouctrhy@seznam.cz
Web: www.vanocnitrhy.eu