KoresponDance 2023 Žďár nad Sázavou: Poznejte umění pohybu!

Letecké foto zámeckého areálu ve Žďáru nad Sázavou. Foto: Aleš Jungmann. Zdroj: Zámek Žďár nad Sázavou
Letecké foto zámeckého areálu ve Žďáru nad Sázavou. Foto: Aleš Jungmann. Zdroj: Zámek Žďár nad Sázavou

Největší site-specific přehlídka současného pohybového umění v České republice, KoresponDance 2023, vám představí fascinující české i zahraniční umělce, kteří dorazí na zámek ve Žďáru nad Sázavou. Zámek, ulice města a jiná prostranství se stanou jevištěm tanečního a cirkusového umění.

Oslavte velikány dějin české architektury!

Navštivte zámek ve Žďáru nad Sázavou a poznejte KoresponDance 2023 v podobě rozmanitých performací, komunitní projekt, filmové projekce, hudební show či diskuze. Tématem letošního již 13. ročníku je Architektura a krajina. Zároveň na akci můžete prostřednictvím pohybového umění oslavit velikány dějin české architektury. Prožijte letní dobrodružství plné zábavy!

Poznejte Santiniho prvky a užijte si 4 dramaturgické linie

Pražskému programu bude vévodit nový cirkus. Během hlavního programu KoresponDance 2023 ve Žďáru poznáte skrze pohybová představení napříč žánry například klenotnici Santiniho staveb (300 let od úmrtí Jana Blažeje Santiniho). Čekají vás celkem 4 dramaturgické linie. První z nich bude Architektura ve městě Žďár na Sázavou, další bude Santiniho hra s čísly a symbolikou. Následovat bude linie Z inferna do nebe.

Hudebně-taneční zážitek

Z hudebně-tanečního představení se můžete těšit na francouzskou tanečnici, choreografku a performerku Beatrice Massin s ansáblem cie Fetes Galantes. Tato nadaná umělkyně se vám představí hned dvakrát. Druhé její vystoupení bude s populárním hudebním uskupením Collegium 1704 v impozantním prostředí poutního „Santiniho“ kostela sv. Jana Nepomuckého na Zelené hoře. A mnohé další!

KoresponDance 2023 vám nabízí…

KoresponDance 2023 nabídne celkem 12 představení, 2 site specific díla, 7 tvořivých projektů pro děti, 15 světových tanečních filmů a 10 workshopů pro veřejnost a profesionály. Dále se můžete těšit na světové premiéry, české premiéry zahraničních umělců, velký komunitní projekt, původní česká díla, představení určená dětem, freestyle battle a jiný zajímavý program!

Kde se KoresponDance 2023 koná?

Zámek Žďár nad Sázavou, ulice a jiná prostranství
Zámek 8/8
Žďár nad Sázavou
591 02
Kraj Vysočina

A…

Praha (CAMP – Centrum architektury a městského plánování, Vyšehradská 51, Praha 2)

Datum akce a vstupné

Datum akce:
27.6. 2023 Praha
13. – 14.7. 2023 Žďár nad Sázavou

Vstupné:
K dispozici nejsou vstupenky na jednotlivá představení, ale pouze celodenní nebo víkendové pasy. Můžete si vybrat z následujících možností:
ČTVRTEK – program probíhá v centru města, na Náměstí Republiky (vstup je volný)
PÁTEK – celodenní pas (zvýhodněné vstupné pro studenty, seniory i celé rodiny)
SOBOTA – celodenní pas (zvýhodněné vstupné pro studenty, seniory i celé rodiny)
NEDĚLE – celodenní pas (zvýhodněné vstupné pro studenty, seniory i celé rodiny)
CELOVÍKENDOVÝ PAS – platí na program od pátku do neděle
WORKSHOPY – vstupenku na workshop je nutné zakoupit zvlášť, kapacita omezena (předprodej bude zahájen v posledním týdnu června)
Více informací ohledně vstupného zde.

Kontakt

Jitka Kadlčíková
tel.: +420 731 210 334
e-mail: j.kadlcikova@kinsky-zdar.cz
www. zamekzdar.cz

Akce vztahující se k tomuto výletu