Lanové dráhy lákají děti i zamilované. Vyvezou vás za sportem a nevšedními výhledy!

Lanové dráhy vás dovezou za adrenalinovým sportem. Zdroj: Kateřina Nečasová
Lanové dráhy vás dovezou za adrenalinovým sportem. Zdroj: Kateřina Nečasová

Lanové dráhy v Čechách zvou k letním radovánkám rodiny s dětmi i zamilované páry. Nádherná příroda a krajina kolem vás probudí k životu. Vydejte se na výlet pěšky, na kole, na elektrokole nebo na koloběžce. Vaše malé ratolesti budou nadšené. Vyvezte se za zábavou do lanových parků, bikeparků, na různé skluzavky, lezecké stěny, bungee trampolíny, slackline parky, letní tubingy, koloběžkové tratě a zahrajte si minigolf nebo se bavte na kuličkové dráze.

Prohlédněte si krásy Prahy z lanovky

Pozemní lanová dráha na Petřín vozí výletníky a zamilované páry již od roku 1891. Už jste se touto známou pražskou atrakcí také svezli? Pokud ne vyzkoušejte to. Dnešní prosklené kabiny nabízejí nerušený a impozantní výhled. Při jízdě uvidíte Pražský hrad a Prahu jako na dlani. Projedete dokonce Hladovou zdí z doby Karla IV.

Sedačková lanová dráha v Zoo Praha zpestří váš výlet o dobrodružství jízdy na vesele barevných sedačkách s výhledem na Vltavu, část Zoo a Prahu pod vámi. Jízda se zalíbí určitě nejen dětem. Můžete ji absolvovat i s malými dětmi na klíně a lze přibrat i složený dětský kočárek velikosti zavazadla.

Lanové dráhy Středočeského kraje

Lanová dráha v Monínci na Příbramsku vás povozí i v letních měsících. Kromě výhledu do krajiny, na sedačkové lanovce, kde se na jednu sedačku pohodlně posadí čtyř členná rodina, si v areálu užijte jízdu v bikeparku, kde je trasa i pro děti, lanový park, vodní maxiskluzavka, obří kuličková dráha i tubing.

Jihočeský kraj: Radovánky na Lipně

Letní lanové dráhy na Lipně vás vyvezou na vrchol Kramolínu u přehrady Lipno. Na lanových dráhách Lipno Express a Promenádní můžete vyjet i s kolem či koloběžkou. Po jízdě čtyřsedačkovou lanovkou otestujte novinku – terénní cyklotrasu Singletrack určenou pro horská kola. Vyjedete-li bez kola zalíbí se vám Stezka korunami stromů.

Plzeňský kraj: Pancíř nabízí poutavé průhledy

Lanová dráha Pancíř na Šumavě patří mezi nejstarší lanové dráhy tohoto typu v Čechách. Jednosedačková lanovka ze Špičáku k Hofmanově Boudě a od Hofmanovy Boudy na Pancíř dopřeje zážitek plný výhledů na hory, vrcholky stromů a poutavé průhledy do krajiny.

Karlovarský kraj: Karlovy Vary nebo Mariánky?

Pozemní lanová dráha Diana v Karlových Varech vozí lázeňské hosty a turisty už od roku 1912. V současné době vás čeká přibližně 3 minuty trvající zážitek, při kterém uvidíte Karlovy Vary a projedete lázeňským lesem. Nastupuje se u Grandhotelu Pupp a cílem cesty je rozhledna Diana odkud je vidět na Krušné hory a Karlovy Vary.

Kabinková lanová dráha Koliba-Krakonoš v Mariánských Lázních vás od Skiareálu Mariánky vyveze na vrch Krakonoš. Tam si vypůjčte terénní koloběžku a užijte si mírně adrenalinovou cestu dolů. Na Krakonoši naleznete občerstvení, dětské hřiště a miniatury významných budov a pohádkových zámků v parku Boheminium.

Lanové dráhy Ústecka

Kabinková lanová dráha Větruše je nejdelší vysutou lanovou dráhou bez podpěr v Čechách. Vyjíždí od obchodního centra Forum v Ústí nad Labem a cílem dvou minutové cesty je zámeček Větruše na kopci nad městem. Ačkoliv se délka cesty zdá příliš krátká naplní vás dojmy z jedinečného výhledu na město z ptačí perspektivy.

Lanová dráha na Komáří vížku je dvousedačkovou lanovkou, kterou se z Bohosudova v Krupce dopravíte na horu Komáří vížka. Lanovou drahou se jezdí už více než 70 let a patří ke kulturním památkám. Při jízdě se pokocháte krušnohorskou krajinou i výhledem na Krupku. Jízdu zakončete něčím dobrým v restauraci na Komáří vížce a bude-li vám přát počasí, dohlédnete až na vrcholky Krkonoš.

Lanové dráhy jsou velmi oblíbené i v létě. Zdroj: Kateřina Nečasová
Lanové dráhy jsou velmi oblíbené i v létě. Zdroj: Kateřina Nečasová

Liberecký kraj zve na krkonošské výhledy

Lanovou dráhu Harrachov – Čertova hora využijete k letním zážitkům v Krkonoších. Na čtyřsedačkové lanovce se kochejte výhledem na Krkonoše. Uvidíte šestý největší skokanský můstek na světě – Mamutí můstek! Na Čertově hoře je několik menhirů, čeká vás kouzelný výhled a pro rodiny s dětmi jsou tu připraveny tři nenáročné tipy k procházkám.

Lanovka Kejnos v Benecku nabízí zábavu po celý rok. Pohodlná čtyřmístná sedačková lanovka vám poskytne výhled na stromy, krkonošské horské louky i malebná horská políčka. Až vás lanová dráha vyveze do horní části sjezdovky, můžete si tam zapůjčit horskou káru a užít si pořádnou jízdu dolů, případně vyjít k rozhledně Žalý. V Benecku lze využít řadu dalších sportovních možností včetně lanového parku.

Královehradecký kraj: Lanovka vás vyveze k dětskému parku

Lanovka Janské Lázně – Černá hora je kabinovou lanovkou známou také jako Černohorský express. V letních měsících ji s oblibou vyhledávají rodiny s dětmi. Lanovka vás, klidně i s kočárkem, vyveze k Dětskému parku Kabinka, kde je lezecká stěna, bungee trampolína, slackline park a letní tubing. Projeďte se na šlapacích kárách i koloběžkách. Na Černé hoře naleznete také minigolfové hřiště a řadu koloběžkových tratí.

Lanová dráha Velká Úpa – Portášky má nástupní stanici ve Velké Úpě nedaleko stanoviště horské služby. Na cestu se posilněte v Restauraci U Pece, u rychlého občerstvení Parlament nebo nahoře po výstupu z lanovky u chaty Portášky. Vyšlápnete na Sněžku, na Růžovou horu nebo k Obřímu dolu.

Pardubický kraj: Jízdy na horské káře neomrzí

Lanovka v horském resortu Buková hora Červená Voda a Čenkovice je v provozu i v letních měsících. Čtyřsedačková lanovka vás dopraví jak z Bukové hory do Červené Vody a Čenkovic, tak také obráceně. Máte-li pro strach uděláno, vyzkoušejte Paragliding z Bukové hory, vypůjčte si horskou koloběžku, horskou káru, elektrokolo nebo pobuďte s dětmi na dětském hřišti a opečte si špekáčky na veřejném ohništi.