Lidé odvedle – neobvyklý výlet do světa lidí s hendikepem: Poznejte život s omezením!

Lidé odvedle - neobvyklý výlet do světa lidí s hendikepem. Ořez plakátu. Zdroj foto: Regionální muzeum Mělník, p. o.
Lidé odvedle - neobvyklý výlet do světa lidí s hendikepem. Ořez plakátu. Zdroj foto: Regionální muzeum Mělník, p. o.

Přijďte zažít neobvyklý výlet do světa lidí s hendikepem na výstavu „Lidé odvedle“! Vernisáž této úspěšné interaktivní výstavy se koná ve čtvrtek 25. ledna v 17:00 hodin ve velkém sále muzea.  Vstupte do života lidí s postižením a získávejte nové pohledy na jejich každodenní výzvy.

Unikátní pohled na život lidí s omezením

Výstava „Lidé odvedle“ nabízí unikátní zážitek široké veřejnosti i školním skupinám. Přijďte se nejen informovat, ale také zažít na vlastní kůži situace, kterým čelí lidé s postižením. Vstupte do modelu autobusu, projděte se temným tunelem nebo si vyzkoušejte orientaci v prostoru pomocí hole pro nevidomé či vozíku pro tělesně postižené.

Svět zdravotních výzev

Výstava v Regionálním muzeu Mělník se člení do několika etap, věnovaných jak různým úkonům, tak jednotlivým zdravotním znevýhodněním. Vyzkoušejte si, jak se hendikepovaní lidé, dospělí i děti, vypořádají s různými životními situacemi, které jsou pro zdravého člověka bezproblémové, ale pro zdravotně znevýhodněné mohou představovat překážku. Na výletě, který vám výstava zprostředkuje, se rovněž seznámíte se zásadami správné komunikace s hendikepovanými osobami a dozvíte se, jak jim citlivě a přitom účinně, nabídnout pomoc.

Edukační projekty nejen pro školy

Prezentace je připravena ve spolupráci s odborníky na danou tematiku a s lidmi se zrakovým, tělesným a sluchovým postižením. Po celou dobu trvání budou na výstavě probíhat projekty pro objednané školy, kterými žáky odborně provedou muzejní edukátoři ve spolupráci s učitelem.

Přijďte poznat nepoznané a trochu si rozšířit obzory v Regionálním muzeu Mělník.

Kde se akce „Lidé odvedle“ koná?

Regionální muzeum Mělník, p. o.
Náměstí Míru 54
276 01
Mělník

Středočeský kraj

Datum akce a vstupné

Datum akce:
25 ledna – 27. června 2024

Vstupné:
zdarma

Kontakt

Tel.: +420 728 620 651
Tel.: +420 315 630 936
E-mail: frelichova@muzeum-melnik.cz
Web: www.muzeum-melnik.cz
Facebook
Instagram