Makačíno: Prožijte jedinečný festival zámeckého divadla a objevte kouzlo zámeckého parku Kačina

Zámek Kačina. Foto: Pixabay.com
Zámek Kačina. Foto: Pixabay.com

Divadelní festival Makačíno je nezapomenutelný festival zámeckého divadla pro malé i velké diváky, který se koná v sobotu 10. 6. 2023 a v neděli 11. 6. 2023. Tento divadelní maraton, navazující na bohatou tradici klasicistního divadla rodiny Chotků, představuje širokou škálu dramatických a hudebních žánrů. Letos slaví již 6. ročník tohoto jedinečného festivalu.

Dvě akce v jeden den? Proč ne?

Srdečně vás zveme na nezapomenutelný zážitek plný kultury, umění a přírodní krásy. Navíc se Makačíno bude konat současně s akcí Víkend otevřených zahrad. To znamená, že si budete moci spojit kulturní zážitek s procházkou zámeckým parkem a jeho okolím.

Divadelní festival Makačíno jako na dlani

Jako připomínku zámeckých barokních divadel uvidíte „Zázračné divadlo barokního světa“. Tato nádherná instalace, vytvořená pro operu Orfeo ed Euridice od Christopha Willibalda Glucka, je precizní nápodobou barokního marionetového divadla, které vytváří dokonalou opticko-akustickou divadelní iluzi. Tato opera měla svou premiéru v roce 1993 a hrála se s mezinárodním ohlasem až do roku 2005. Nyní je tento umělecký skvost vystaven na zámku Kačina a s platnou vstupenkou na jakékoliv představení či přednášku si ji můžete během víkendu zdarma prohlédnout.
Během celého divadelního festivalu budou také vystaveny restaurované kostýmy z původního Chotkovského zámeckého divadla, které spravuje Divadelní oddělení Národního muzea. Kromě toho si můžete prohlédnout i původní Chotkovské zámecké loutkové divadlo, které se po mnoha letech vrátilo alespoň dočasně zpět na Kačinu. Tyto vzácné exponáty pocházejí z původního inventáře zámku a jsou zapůjčeny Národním muzeem.

Nejen divadelní představení, ale i přednášky

Kromě zajímavých divadelních představení jsou pro vás připraveny i poutavé přednášky zaměřené na přírodní tematiku. Dozvíte se například něco o významu vody v zahradě. Vaší pozornosti by neměla uniknout ani přednáška o luštěninách, kterou doplní i jejich ochutnávka.
Nepropásněte tento jedinečný zážitek, který spojuje umění, historii a krásu přírody. Přijďte na zámek Kačina v sobotu 10. 6. 2023 a v neděli 11. 6. 2023 a přidejte se k nám na festivalu Makačíno a Víkendu otevřených zahrad.

Místo konání akce

Zámek Kačina
Svatý Mikuláš 51
284 01 Kutná Hora
Středočeský kraj

Kdy a za kolik se divadelní festival koná?

Datu akce: 10.-11.6. 2023
Vstupné: 70,- Kč

Kontakt

Pavel Douša, ředitel pobočky
Tel.: 724 412 266,
e-mail: pavel.dousa@nzm.cz
www.nzm.cz