Slavnosti růží: Vstupte do světa královen mezi květinami a prožijte nevšední dobrodružství!

Zámek Veltrusy. Foto: flickr.com / Donald Judge
Zámek Veltrusy. Foto: flickr.com / Donald Judge

Poznejte krásu růží, které jsou nejen půvabné a unikátní, ale mají svou symboliku. Na Slavnosti růží na vás čekají okouzlující květiny růžových sadů, které se utkají v souboji o titul „Nejkrásnější růže“. Těšit se můžete na soutěžní výstavu v zámecké oranžerii, kterou budete moct ovlivnit svým hlasem.

Srdečně vás zveme na jedinečnou událost, která proběhne ve dnech 10. a 11. června 2023 na nádherném zámku Veltrusy. Slavnosti růží se stávají nezapomenutelným zážitkem pro všechny milovníky květin, a také pro ty, kteří si přejí prozkoumat krásu růží ze všech směrů.

Růže je víc než květina

Během akce se dozvíte, co všechno se dá vyrobit z růží. Od vonných olejů a kosmetiky po lahodné růžové dezerty. Odborníci vám přiblíží, jak se o tyto krásné květiny starat a jak je správně pěstovat. Ponoříte se do světa růží a zažijete je všemi smysly.
Zúčastněte se také odborných přednášek v Rudolfově sále, kde se dozvíte mnoho zajímavostí o růžích. Zajímá vás historie pěstování těchto květin? Nebo snad nástrahy, které na vás číhají, když se rozhodnete růže pěstovat? Prohlídka výstavy růží bude provázena komentářem odborníků, kteří s vámi sdílejí své znalosti a zkušenosti.

Objevte tajemství růžových zahrad

Nezapomeňte navštívit Severozápadní křídlo zámku, kde se budou konat speciální hrané prohlídky. Průvodci v kostýmech vás vtáhnou do příběhu dvou hraběnek, které jsou vášnivými milovnicemi květin. Budete mít jedinečnou možnost prožít jejich příběh a objevit tajemství růžových zahrad.

Růže na talíři? Proč ne!

Abyste se mohli plně se ponořit do atmosféry Slavností růží, zámecká restaurace pro vás připravila speciální menu. Ochutnejte kapustnici se slaninou a klobásou, Gulyás (maďarskou tradiční polévku), vepřový pörkölt s nokedli, halušky s brynzou a slaninou, plněné bramborové knedlíky s kapustou a slaninou. Kavárna Kafe z ruky má pro vás také připravené lahodné dobroty: růžové mini cheesecake, Pavlovu s krémem z mascarpone a růží, limonádu s růží.

I vy můžete soutěžit!

Do soutěže můžete přihlásit i svou vlastní růži, pokud máte doma krásku, hodnou ocenění, neváhejte ji přihlásit! Soutěžní růže je možné odevzdat na zámku do 9. června do 17:00 hodin. Pro více informací ohledně soutěže kontaktujte Tomáše Chlupáčka na e-mailu chlupacek.tomas@npu.cz nebo telefonicky na čísle 602 452 444.
Přijďte a nechte se unést krásou a vůní růží na Slavnostech růží!

 

Kde se Slavnosti růží konají?

Státní zámek Veltrusy
Ostrov 59, 277 46
Veltrusy
Středočeský kraj

Datum a vstupné akce

Datum: sobota 10.-11.6. 2023; 10-16:30 hodin
Vstupné*: výstava – zdarma (výstava, přednášky a komentovaná prohlídka výstavy růží)
Speciální kostýmované prohlídky severozápadního křídla zámku:
Základní: 200,-Kč
snížené: 160,-Kč
a děti od 6-17 let včetně 60,-Kč

Kontakt

tel.: +420 778 751 563
e-mail: maresova.barbora@npu.cz
www.zamek-veltrusy.cz
* Vstupenky se dají koupit online anebo v zámecké pokladně. V neděli pak budou hrané prohlídky každou hodinu vždy v celou, v půl pak bude klasická prohlídka s průvodcem, tematická k růžím.