Masopust v Blatné: Zažijte veselí plné tradičních masek a zábavy!

Masopust v Blatné. Kulturní Plantáž Blatná.
Masopust v Blatné. Kulturní Plantáž Blatná.

Připojte se k tradičnímu Masopustu v Blatné 10. února 2024! Zažijte den plný veselí, tradičních masek a soutěží. Akce začíná shromážděním masek u Kaplanky v 13 hodin, následovaným představením průvodu a čtením rozsudku nad Bakchusem. Poznejte nejlepší ze všech masek a užijte si spoustu zábavy!

Masopust v Blatné: Tradiční masky, soutěže a veselí!

Masopust v Blatné. Kulturní Plantáž Blatná.
Masopust v Blatné. Kulturní Plantáž Blatná.

Přijďte si užít Masopust v Blatné! Zažijte masopustní veselí plné tradičních masek, zábavy a soutěží. Shromáždění masek proběhne 10. února 2024 u Kaplanky od 13 do 13:45 hodin, následovat bude představení tradičních masek v průvodu. Ve 14 hodin se přesunete k muzeu, kde dojde k čtení rozsudku nad Bakchusem a zahájení masopustního průvodu městem.

Vyhlášení nejlepších masek a možnost zapůjčení kostýmů

Masopust v Blatné. Kulturní Plantáž Blatná.
Masopust v Blatné. Kulturní Plantáž Blatná.

Cesta vás provede městem a vrcholit bude společným focením masek u radnice a vyhlášením nejlepších masek v kategoriích: nejlepší dětská maska, nejlepší dospělácká maska a nejlepší skupinová maska. Hlavním kritériem pro úspěch v soutěži je originalita a převaha vlastní invence při tvorbě masky. Pokud si přejete zúčastnit se, ale nemáte masku, můžete si zapůjčit kostým a tradiční folklórní masky ze zdejšího fondu. (Rezervace masek: Tel.: 734 274 292 nebo E-mail: chocholova@plantaz-blatna.cz.) Tyto masky sice již nejsou součástí soutěže, ale udržujete jimi tradici blatenského Masopustu! Zájemci o jejich „provětrání“ budou velice vítáni. Akce se koná díky finanční podpoře města Kutná Hora. Přijďte se také pobavit na masopustní veselí před Hospodou u Datla od 15 hodin!

Užijte si masopust v Blatné s rodinou i přáteli!

Kde se akce „Masopust v Blatné“ koná?

Kulturní Plantáž Blatná
388 01
Blatná

Jihočeský kraj

Trasa průvodu:
Od budovy muzea a knihovny třídou J. P. Koubka na náměstí J. A. Komenského, ulicemi Na Bílé Husi, Nerudova, B. Němcové, tř. J. P. Koubka, tř. T. G. Masaryka, kolem radnice a domova pro seniory až ke komunitnímu centru.

Datum akce a vstupné

Datum akce:
10. února 2024

Vstupné:
zdarma

Kontakt

Tel.: +420 603 395 160
E-mail: firtova@plantaz-blatna.cz
Web: www.plantaz-blatna.cz
Facebook
Instagram