Modelové království na Vysočině je kouzelný svět železnic. Poznejte jej!

Modelové království na Vysočině
Modelové království. Zdroj: mkzdar.cz

Pokud jste fandové do modelářství, a to konkrétně vláčků, mašinek i přírody, tak to musíte navštívit Modelové království ve Žďáru nad Sázavou. Postavila ho parta místních nadšenců a unikátní je tím, že je zasazené do reálného prostředí Vysočiny. Takže nastupte…a Modelová železniční show může začít! 

Úžasné Modelové království

Město Žďár nad Sázavou mnozí znají ve spojení s významnou památkou, kterou je kostel sv. Jana Nepomuckého na Zelené hoře. A právě jeho zmenšeninu zdobí jedno z největších modelových kolejišť u nás. Modelové království je vyladěno na období osmdesátých let minulého století, a najdete je v prostorách žďárského kulturního domu. Železniční stanice, rozsáhlé kolejiště, mašinky, vagónky, ale i příroda a památky, to vše je postavené co možná nejvíce podle skutečnosti. Jejich stavitelé – žďárští fandové modelů a železnic – si vybrali za vzor Českomoravskou vrchovinu.

Staňte se členem FB skupiny Fajnvylety.cz a získáte přístup ke stovkám tipů na zajímavé výlety. Podělte se o fotky a zážitky z vašich výletů.

Hektor čeká na odjezd. Modelové království. Zdroj: mkzdar.cz

Modelové království je malé, ale přitom jedno z největších

Díky důmyslnému rozestavění je využit každičký prostor Modelového království a nevelkých místností. Kolejiště je postavené do skoro uzavřeného písmene „U”. Přijedete-li s dětmi, nebojte se, že neuvidí. Podél celého kolejiště jsou lavičky, na které si mohou stoupnout a celek budou mít jako na dlani. A co všechno můžete obdivovat? Je to především žďárské nádraží s vláčky, modely stanic Nové Město na Moravě a Nedvědice, viadukt u Dolních Louček, sportovci ocení areál s hotelem Ski a milovníci památek si budou moci prohlédnout hrad Pernštejn a samozřejmě již zmíněný poutní kostel sv. Jana Nepomuckého.

Modelové království - Hektor čeká na odjezd
Hektor čeká na odjezd. Modelové království. Zdroj: mkzdar.cz

Modelové království je vypracováno pečlivě s úžasnými detaily 

Kolejiště netvoří jen reálné stavby, ale také propracovanost a pravdivost samotného terénu – lesy, louky, pole a zahrady. Detailně vymodelované jsou i postavičky a scénky ze života lidí. A máte opravdu nač se dívat! Při pozorném sledování spatříte, jak se pohybují a dělají různé činnosti, například čekají na perónu na vlak, pracují na zahrádce nebo grilují u domku maso.

“Království” doplňuje i maličká socha mamuta od místního sochaře Michala Olšiaka, požár i svítící hvězdná obloha. A samozřejmě, po kolejích se prohánějí osvětlené vlakové soupravy. Ale nečekejte žádné akční scény, blikající reklamy a další atrakce. Modelová železniční show je skvělou podívanou nejen pro všechny děti, ale i rodiče a prarodiče.

Fajn výlet: Objevovat neobjevené a stát se časoměřičem, rozkrýt plyšový nebo skautský svět, to vše můžete na hradě Ledeč nad Sázavou

Kde Modelové království najdete? 

Kraj Vysočina, okres Žďár nad Sázavou, město Žďár nad Sázavou

Kontakt

Modelové království o.s.
Dům Kultury (boční vchod)
Dolní 183/30, Žďár nad Sázavou 1
tel: +420 603 742 409
e-mail:
wze@seznam.cz
www.mkzdar.cz

Otevírací doba Modelového království

září – červen: sobota – neděle 10 – 17 hodin
červenec a srpen: středa, čtvrtek a neděle 10 ľ 17 hodin

Vstupné

dospělí 70 Kč
děti do 15 let 35 Kč
rodinné vstupné (2+1) 170 Kč, (2+2) 190 Kč a (2+3) 220 Kč
fotografování, filmování 20 Kč

Kde se najíst a ubytovat?

Žďár nad Sázavou má širokou nabídku restaurací, penzionů i hotelů. Navštivte žďárské internetové stránky Turistického informačního centra a můžete si vybrat, kam jít na oběd či se ubytovat.

VÝLETY V OKOLÍ

Vyberte vzdálenost výletů v okolí: km

Nebyly nalezeny žádné výlety ve zvolené vzdálenosti.