Nejlepší burčák prý pramení v Hustopečích! Přesvědčte se na Burčákových slavnostech

Burčákové slavnosti Hustopeče
Burčákové slavnosti Hustopeče. Zdroj: Marketing a kultura města Hustopeče

Víte, co jsou to horenská rada, burčáková policie, podzemní vojsko či Burčáková unie? Jakou hodnotu má platidlo zvané Búro? Už jste viděli obří kvasinku vinnou? Odpovědi najdete na Burčákových slavnostech v Hustopečích. Třídenní oslavy sladkého bouřlivého moku provází nezaměnitelná dávka humoru a recese. To vše a mnoho dalšího přinese již 28. ročník oblíbených Burčákových slavností, který se každoročně koná o prvním říjnovém víkendu.

Burčákové slavnosti probíhají na hustopečském náměstí a v okolních ulicích už od roku 1994. Tato novodobá tradice připomíná slavnou minulost Hustopečí jako největšího vinohradnického města Moravy a sídla horenského soudu. Tento soud řešil provinění proti vinařské etice, krádeže ve vinicích a dohlížel také na kvalitu vína.

Burčákové slavnosti Hustopeče
Burčákové slavnosti Hustopeče. Zdroj: Marketing a kultura města Hustopeče

Co vás čeká na letošních Burčákových slavnostech?

Čtvrteční program odstartují v 16 hodin místní školky, školy a spolky. Večer pak vás čeká skvělá zábava s kapelou Kanci H.R.A.J.Í., která hraje známé hity.

V pátek zazní v 18 hodin uvítací fanfáry z radnice a od této chvíle bude téct burčák ve všech mázhausech proudem! V 18.30 na pódiu vystoupí Tomáš Kočko & Orchestr. Ve 20 hodin předvede ohnivou show Magie ohně, ve 20.30 zahraje Sto Zvířat a ve 22.30 den zakončí Větry z Jihu. V nádvoří domu U Synků si můžete poslechnout také Mužácký sbor z Němčiček a Midnigh Coffee Session.

Sobota započne od 9 hodin středověkým jarmarkem. Následovat bude v 11 hodin zasedání Burčákové unie a ve 13.45 bude městem procházet historický průvod, který povedou zástupci řemeslných cechů, vinaři a členové horenské rady.

V 16.30 zahrají Hazafele, v 18.30 zazpívá Marie Rottrová a ve 21 hodin zakončí sobotní program na hlavním pódiu Xindl X.

Pro děti bude jako obvykle připravena dětská scéna Šapitó.

V nádvoří domu U Synků můžete ochutnat vína regionálních vinařů a poslechnout si Hazafele, historickou hudbu, harmonikáře Pavla Vintrlíka či Quanti Minoris. Na ulici Na Hradbách proběhne klasicky soutěž ve válení beček a otevřeno bude mít i nově zrekonstruovaná budova Střelnice.

O noční zábavu se v ulicích Mrštíkova a Smetanova postarají harmonikáři.

V rámci Burčákových slavností se můžete těšit i na Národní soutěž vín Velkopavlovické podoblasti. Všechna přihlášená vína budou připravena k ochutnání v sobotu 7. 10.2023 od 12 hodin v hotelu Amande.

Vraťte se do dob středověku! Nenechte si ujít nezapomenutelný zážitek s rodinnou atmosférou.

Kde se Burčákové slavnosti konají?

Město Hustopeče
Dukelské náměstí
Jihomoravský kraj

Datum a vstupné

5. říjen 2023 17:00 – 7. říjen 2023 22:00

Cena: 400 Kč
Snížená cena: 300 Kč

Vstupenky na Burčákové slavnosti zakoupíte zde.

Kontakty

Marketing a kultura Města Hustopeče
Dukelské náměstí 15
693 01 Hustopeče

Telefon: +420 530 351 413
E-mail: marketing@hustopece.cz
Web: www.burcakoveslavnosti.cz