Pivovarské muzeum Plzeň: Právovárečný dům vám odhalí tajemství zlatavého moku

Pivovarské muzeum Plzeň. Foto: www.visitplzen.eu
Pivovarské muzeum Plzeň. Foto: www.visitplzen.eu

Muzeum, které nemá konkurenci u nás ani ve světě. Přesně takové je Pivovarské muzeum Plzeň. Čeká na vás nespočet pivních kuriozit, zajímavostí, trocha historie i pivovarnické legendy. Objevte s námi nejmenší džbánek na světě, pivovarskou laboratoř nebo gotickou sladovnu.

Poznejte příběh piva od středověku do současnosti

Vydejte se s námi objevit jediné odborné muzeum svého druhu v Čechách, střežící celou legendu pivovarnictví. Nejstarší muzeum piva na světě je povinnou zastávkou všech milovníků zlatavého moku. Právovárečný dům z 15. století, ve kterém sídlí Pivovarské muzeum, se dochoval ve své původní podobě a jeho součástí je mimo jiné i pozdně gotická sladovna, autentická pivnice či dvoupatrové středověké sklepení. Muzeum pivovarnictví vás doslova provede výrobou piva od jeho počátků až k moderním výrobním postupům.

Staňte se členem FB skupiny Fajnvylety.cz a získáte přístup ke stovkám tipů na zajímavé výlety. Podělte se o fotky a zážitky z vašich výletů.

Pivovarské muzeum Plzeň. Foto: www.visitplzen.eu
Pivovarské muzeum Plzeň. Foto: www.visitplzen.eu

Pivovarské muzeum Plzeň zve na prohlídku

Znáte humna, hvozd či valečku? Prohlídka muzea vám odhalí nejen tajemství výroby piva, ale prozradí mnohem více. Zjistíte, jak se v minulosti pilo pivo, jak se připíjelo na zdraví nebo kdy se pivo pilo rákosem. Pojetí i šíře expozice údajně nemá konkurenci u nás ani ve světě. Milovníky techniky navíc potěší model varny parního pivovaru, který je evropskou technickou zvláštností a je schopný produkovat třicet litrů piva v jedné várce. Myslíte, že by vám toto pivo chutnalo?

Pivovarské muzeum Plzeň. Foto: www.visitplzen.eu
Pivovarské muzeum Plzeň. Foto: www.visitplzen.eu

Turistické informace

Pivovarské muzeum v Plzni je otevřeno celoročně od pondělí do neděle od 10 do 18 hodin.

Prohlídku Pivovarského muzea je možné absolvovat individuálně kdykoliv i bez předchozí rezervace.

Součástí prohlídky je tzv. pivenka, kupon na 0,3 l piva Pilsner Urquell zdarma ve vybraných plzeňských hospodách. Pivenka je určena pouze návštěvníkům starším 18 let.

V budově Pivovarského muzea v Plzni sídlí také Pivotéka, která nabízí téměř 190 druhů piv z více než 30 českých pivovarů.

Bližší informace o otevírací době, vstupném a přístup do rezervačního systému najdete na webových stránkách Plzeňského Prazdroje.

Do ulice Veleslavínova je zákaz vjezdu. Osobní automobil můžete zaparkovat na nedalekém krytém parkovišti Rychtářka.

Kde se Pivovarské muzeum Plzeň nachází?

Kraj: Plzeňský
Okres: Plzeň-město
Město: Plzeň

Kontakt

Pivovarské muzeum v Plzni
Veleslavínova 58/6
301 00 Plzeň 3-Vnitřní Město

Tel: +420 377 062 888
E-mail: reservations@asahibeer.cz
Web: https://www.prazdrojvisit.cz/prohlidky/prohlidka-pivovarskeho-muzea/

Tip na fajn výlet

Věděli jste, že se můžete vydat Plzní po stopách světoznámého architekta? Vkročte s námi do bytů a domů západočeské metropole, jejichž interiéry navrhla osobnost světové architektury Adolf Loos.

VÝLETY V OKOLÍ

Vyberte vzdálenost výletů v okolí: km

Nebyly nalezeny žádné výlety ve zvolené vzdálenosti.