Pod Pradědem se rozbouří hladiny cholesterolu! V Malé Morávce pořádají řízkový festival

Festival řízků, Malá Morávka
Festival řízků v Malé Morávce. Ilustrační foto: Lukas / pexels.com

Máte rádi křupavý smažený řízek? Zřejmě zbytečná otázka, ale co takhle si pochutnat na nepřeberné variantě řízků z nejrůznějších druhů masa i třeba vegetariánských bez masa? Právě to slibuje Festival řízků v údolí Malé Morávky a Karlova pod Pradědem, do nějž se jako již tradičně zapojí většina místních restaurací a hotelů. Letos se uskuteční v sobotu a neděli 16.–17. září.

Festival řízků nabídne řízky přírodní i v trojobalu, drůbeží, vepřové, hovězí, zvěřinové i z exotických mas. Už jste třeba chutnali klokana, pštrosa nebo muflona? A co žabí stehýnka? Na své si přijdou i vegetariáni – nebude chybět třeba smažená cuketa a k dostání budou i různé saláty.

Akce probíhá v partnerských restauracích v Malé Morávce, Karlově pod Pradědem a Dolní Moravici. Výčet restaurací a jejich nabídku najdete zde.

Festival řízků v Malé Morávce
Festival řízků v Malé Morávce. Ilustrační foto: Nicolas Postiglioni. Zdroj: pexels.com

Jízda speciálním vláčkem

Přijeďte na Festival řízků do samého srdce Jeseníků stylově – vláčkem! Slezský železniční spolek bude z Ostravy do Malé Morávky vypravovat přímý „řízkový rychlík“. Vyrazí v 8:00 z nádraží Ostrava střed, cestou zastaví pro nástup na: Stodolní, hlavním, Svinově, v Opavě, Krnově a Bruntále a pak už se vydá po nejstrmější České neozubnicové trati se sklonem až 47 promile do Malé Morávky, kam dorazí v 10:38.

Zpět z Malé Morávky se výletní vláček vydá úderem 17. hodiny a do Ostravy střed dorazí v 19:46 opět se stejnými zastávkami po trase jako ráno.

Zpáteční jízdné na řízkový expres činí 380 Kč pro dospělou osobu a 190 Kč pro dítě od 3 do 15 let.

Online rezervace jízdenek je k dispozici na adrese: szs.reenio.cz

Spojte konzumaci s turistikou!

Kdo chce udělat i něco pro své zdraví, tomu se nabízí procházka krásnou přírodou s nejčistějším vzduchem v České republice, návštěva horských lázní v Karlově Studánce nebo výšlap stezkou Bílé Opavy. Po vydatném jídle přijde pořádná túra jistě vhod!

Kde se Festival řízků koná?

Malá Morávka
Moravskoslezský kraj

Datum konání akce

16. září 2023 – 17. září 2023

Kontakty

Tel.: +420 777 728 086
E-mail: boruvkove.hody@email.cz
Web: www.festivalrizku.cz

VÝLETY V OKOLÍ

Vyberte vzdálenost výletů v okolí: km

Nebyly nalezeny žádné výlety ve zvolené vzdálenosti.