Podvečer se smyčcovým kvartetem na pardubickém zámku: Vzneste se na vlně fascinujících melodií

Zámek Pardubice. Foto: Východočeské muzeum v Pardubicích
Zámek Pardubice. Foto: Východočeské muzeum v Pardubicích

Pojďte s námi na „Podvečer se smyčcovým kvartetem“. Smyčcové kvarteto DalcorARTet je z hlediska svého vzniku mladým uskupením, jehož členy tvoří současní i bývalí hráči a kolegové z Komorní filharmonie Pardubice. Pod tímto latinsko-italským názvem se ukrývá umění, které chceme srdcem předat právě vám.

Koncert exkluzivně pro vás!

Jedinečný hudební zážitek slibuje Podvečer se smyčcovým kvartetem na pardubickém zámku. Ve středu 21. června od 18 hodin zahraje smyčcové kvarteto DalcorARTet v kapli Tří králů. Vše proběhne v exkluzívním prostoru vystavěném Vilémem z Pernštejna a vyhrazeném příslušníkům pernštejnského rodu. Koncert si tu může vychutnat maximálně 30 návštěvníků. První letošní koncert v gotické kapli bude patřit houslím, viole a violoncellu.

Čeká vás hvězdné obsazení

Členy kvarteta jsou současní a bývalí hráči a kolegové z Komorní filharmonie Pardubice. Houslovou sekci tvoří manželé Zdeňka a Petr Vránovi. Violový part přednese Helena Mědílková a toho violoncellového se zhostí Helena Spudilová. Večerem budou provázet líbivé a známé melodie světových velikánů barokní až romantické epochy, zazní části světoznámých smyčcových kvartetů a serenád pro smyčcové nástroje.

Kde se Podvečer se smyčcovým kvartetem koná?

Zámek Pardubice
Východočeské muzeum v Pardubicích
Zámek čp. 2
530 02 Pardubice
Pardubický kraj

Datum akce a vstupné

Datum akce: 21. června od 18 hodin
Vstupné: 100,- Kč, na zámecké pokladně nebo online

Kontakt

Tel.: +420 773 819 209
e-mail: kantova@vcm.cz
www.vcm.cz