Pohádková novoroční stodola ve vyškovském zooparku: Přijďte si zazpívat a zasoutěžit si o „nej“ sekanou!

Pohádková novoroční stodola
Pohádková novoroční stodola. Zdroj: Zoopark Vyškov

V soutěžním duchu se ponese tradiční hudební setkání na Hanáckém statku v Zooparku Vyškov. Na programu sobotní akce nazvané Pohádková novoroční stodola budou tři soutěže pro děti i dospělé, a tedy tři příležitosti vyhrát. A dle názvu akce, pohádky jsou v hlavní roli! 

Společné zpívání, pohádková módní přehlídka i pečení sekané. Toto vše čeká návštěvníky Pohádkové novoroční stodoly ve Vyškově. Hanácký statek ve vyškovském zooparku ožije v sobotu 16. ledna setkáním, na kterém se bude hlavně soutěžit a hodně zpívat, ale i koštovat.

Pohádková novoroční stodola
Pohádková novoroční stodola. Zdroj: Zoopark Vyškov

Nejoblíbenější pohádková píseň

Písničky stejně jako pohádky, k nimž se vážou, snad každý miluje, které jsou ale ty nejoblíbenější? O tom můžete rozhodnout i vy, pokud se zapojíte do soutěže. Dvacet pohádkových songů, které získají nejvíc hlasů, si pak společně s druhými zazpíváte. Pokud se mezi ně dostane i vámi vybraná píseň, budete zařazeni do slosování o cenu ředitele ZUŠ, které proběhne během akce.

Pohádková novoroční stodola
Pohádková novoroční stodola. Zdroj: Zoopark Vyškov

Nejkrásnější pohádkový kostým

Princové, princezny, čarodějové, ježibaby, víly, hastrmani, strašidla či jiné pohádkové bytosti, ti všichni jsou v Hanáckém statku vítáni. Kdo z nich nejvíc zaujme porotu? Hodnotí se bude pohádkový kostým i to, jak se s ním předvedete na podiu. Soutěží děti do 15 let. Své ratolesti můžete přihlašovat na e-mailové adrese akcezus@zusvy.cz.

Pohádková novoroční stodola
Pohádková novoroční stodola. Zdroj: Zoopark Vyškov

Nejlepší pohádková sekaná

Do třetice všeho nejlepšího se na Pohádkové novoroční stodole utkají kuchtíci a kuchtice. Upečte svoji  pohádkově dobrou sekanou a soutěžte také! Přihlaste a přineste svůj vypečený výtvor na Hanácký statek, kde jej posoudí a zhodnotí odborná porota. Ta pak vybere a vyhlásí tu ze všech nejchutnější.

Poznejte ráj domácích a hospodářských zvířat

Prohlédněte si také Zoopark Vyškov, kde jsou především domácí a hospodářská zvířata z celého světa. V současné době se tu chová téměř 1 120 zvířat o 123 druzích nebo plemenech.

Zoopark Vyškov
Pohádková novoroční stodola. Zdroj: Zoopark Vyškov

K velké atrakci patří Dvoreček naší babičky, což je imitace selského dvora s možností kontaktu se zvířaty. Děti si zde mohou pohladit či nakrmit kůzlátka, jehňátka a další zvířátka. Součástí areálu zooparku je i replika hanáckého statku z přelomu 19. a 20. století s expozicí tradičního venkovského života a centrem environmentální výchovy, v němž se nacházejí interaktivní expozice s ekologickými tématy, včetně podzemního akvária i terária.

Kde Pohádkovou vánoční stodolu najdete?

Zoopark Vyškov
Cukrovarská 9
Vyškov-Město
682 01 Vyškov

Jihomoravský kraj

Datum a vstupné

20. leden 2024 od 16 hod.

Otevírací doba
9.00–16.00

Snížené vstupné 50 Kč do Zooparku Vyškov je vstupným na tuto akci.

Kontakty

Tel.: +420 725 726 374, +420 608 771 016
E-mail: zoopark@zoo-vyskov.cz
Web: www.zoo-vyskov.cz