Pověsti Mělnicka a Podbezdězí: Objevte známé i zapomenuté pověsti!

Pověsti Mělnicka a Podbezdězí, Osudy Čemínů, zdroj: Regionální muzeum Mělník
Pověsti Mělnicka a Podbezdězí, Osudy Čemínů, zdroj: Regionální muzeum Mělník

Vstupte do světa pověstí a tajemné atmosféry v krajině Mělnicka a Podbezdězí. Je pro vás připravena exteriérová výstava, která vás ve spolupráci s Muzeem Mladoboleslavska ve Mšeně těmito místy provede a budete tak moct poznat neuvěřitelné příběhy. Vernisáž se koná v úterý 4. července 2023 od 17:00 hodin.

Zahaleni tajemnem: Příběhy minulosti krajin Mělnicka a Podbezdězí

Ponořte se do dávných časů, kdy se v krajině Mělnicka a Podbezdězí odehrávaly příběhy jako „Král střelců,“ „O třech sudičkách,“ „Zastřelení pytláci“ či „Bezvel.“ Pověsti provázely známá i zapomenutá místa této malebné krajiny. Na výstavě budete mít možnost objevit mnohem více tajemných příběhů, které vás jistě inspirují.

Pověsti ožívají: Inspirace z knih

Výstava vznikla na motivy publikací „Pověsti Mělnicka, Neratovicka, Kostelecka a Kralupska“ (znovu vydalo Regionální muzeum Mělník ve spolupráci s MAS Vyhlídky v roce 2023) a „Pověstné báchorky Podbezdězí“ (vydalo Muzeum Mladoboleslavska v roce 2019). Díky nim můžete prožít neuvěřitelná dobrodružství prostřednictvím vyprávění a obrazů.

Nejen dramatické čtení!

Přijďte na vernisáž, která se koná v úterý 4. července 2023 od 17:00 hodin ve Mšeně na náměstí Míru. Při slavnostním otevření na vás čeká nejen dramatické čtení vybraných pověstí, ale také osobní setkání s oživenými postavami, které vystoupí z jejich stránek. Pocítíte magii, která je propojuje se skutečným světem.

Prožijte nezapomenutelný zážitek na výstavě pověstí Mělnicka a Podbezdězí!

Kde se Pověsti Mělnicka a Podbezdězí konají?

Náměstí Míru Mšeno
Mšeno
277 35
Středočeský kraj

Datum akce a vstupné

Datum akce:
4. července 2023 od 17:00 hodin – 31. srpna 2023
Vstupné:
Vstup na tuto akci je volný.

Kontakt

Organizátor – Regionální muzeum Mělník
Tel.: 315 630 922
E-mail: muzeum@muzeum-melnik.cz
www.muzeum-melnik.cz