Přírodní rezervace Údolí Doubravy, to je dobrodružství v divočině s kaňonem

Přírodní rezervace Údolí Doubravy
Údolí Doubravy, Kraj Vysočina

Přírodní rezervace Údolí Doubravy v Železných Horách, nabízí zdolání cesty strmým kaňonem kolem zpěněných peřejí. Dobrodružství vás čeká na stejnojmenné naučné stezce, v soutěsce s vodopádem, s kamenitými chodníčky či skalní vyhlídkou z ostrohu, kde kdysi stával hrad.

V zalesněném údolí, kde nejprve řeka zvolna proudí, spatříte po krátké době malebná a divoká zákoutí peřejí a hučící vodopád. V místě nazvaném Pod Sokolohrady přejděte řeku po lávce, na pravém břehu vystoupejte nahoru ke zřícenině hradu Sokolov a pokochejte se pohledem na říční meandr.
O kousek dál po proudu řeky můžete po jištěné cestě opatrně vylézt na osamocenou skalku, které se říká Čertův stolek. Pod ní se ukrývají dvě malé, volně přístupné puklinové jeskyně.

Staňte se členem FB skupiny Fajnvylety.cz a získáte přístup ke stovkám tipů na zajímavé výlety. Podělte se o fotky a zážitky z vašich výletů.

Přírodní rezervace je dobře značená

Cestu lemují naučné tabule, které vás seznámí se zdejšími chráněnými živočichy a rostlinami. A v cíli u Horního Mlýna objevíte pamětní kámen, který připomíná, že se zde narodil spisovatel Ignát Herrmann.

Trasa přírodní rezervace Údolí Doubravy

Na výlet můžete vyrazit z obce Bílek, kde je hned na začátku naučné stezky malé parkoviště (GPS: 49.7045781N, 15.7307294E). Celá trasa podél levého břehu Doubravy je dlouhá asi 4,5 kilometru a některé úseky jsou fyzicky náročnější. Souběžně s naučnou stezkou probíhá červená turistická značka, po které se asi po půl hodině dostanete až do Chotěboře.

Kde přírodní rezervaci najdete? 

Kraj Vysočina, okres Havlíčkův Brod, Chotěboř

Kontakt

Informační centrum Chotěboř
Fominova 257, 583 01 Chotěboř
tel.: 569 626 634, 734 264 245
email: icchotebor@cekus.eu
www.icchotebor.cz

Kde se najíst?

Panský dům
náměstí T. G. Masaryka 320
583 01 Chotěboř
telefon: +420 774 900 900
e-mail: provozni@panskydum.cz
web: www.panskydum.cz

Tip na fajn výlet

Muzeum v přírodě, vzdálené necelých 10 km, vás zavede z krás a tajů přírody do krás a tajů historie. Starodávné roubenky uprostřed města vás okouzlí romantikou.  

VÝLETY V OKOLÍ

Vyberte vzdálenost výletů v okolí: km

Nebyly nalezeny žádné výlety ve zvolené vzdálenosti.