Projděte se Mělníkem s kocourkem Švarcíkem a prozkoumejte jeho tajemná zákoutí!

Mělník Labe a Vltava soutok. Zdroj: Creative Commons (CC BY-SA 4.0). Autor: MissKaB

Projděte se Mělníkem s kocourkem Švarcíkem a prozkoumejte jeho zajímavá zákoutí. Regionální muzeum Mělník vám představí poutavou formou mnoho zajímavostí, které se k tomuto městu vztahují. Věděli jste, že má Mělník bohatou vinohradnickou tradici? To vše a mnohem více se dozvíte během prohlídky.

Projděte se Mělníkem s kocourkem Švarcíkem: Naučná procházka s poutavým výkladem

Přijďte na nezapomenutelnou naučnou procházku historickým jádrem Mělníka, kterou pořádá Regionální muzeum Mělník pro rodiny s dětmi. Zažijte atmosféru tohoto malebného města, které se tyčí nad soutokem dvou krásných řek: Labe a Vltavy. Prohlídkový okruh v historickém centru představuje Mělník jako město, které může sloužit téměř jako učebnice architektury včetně té prvorepublikové. Pro co nejpohodlnější prohlídku je možné využít audioprůvodce ve čtyřech jazycích, který je k dispozici v turistickém informačním centru.

Chybět nebude ani maskot kocour Švarcík

Průvodcem na akci Projděte se Mělníkem s kocourkem Švarcíkem bude historik muzea Mgr. Lukáš Snopek, doprovázený svým zvídavým přítelem kocourem Švarcíkem. Tato dvojice hravou formou, vtipnými dialogy a zajímavými úkoly přiblíží účastníkům minulost města a odtajní jeho zajímavosti. Při procházce poznáte mělnické památky a okouzlí vás atmosféra obklopující řeky, která vás přenese do klidného a příjemného prostředí tohoto historického místa. Vaši pozornost zajisté upoutá také celá řada soch, plastik, památníků a pamětních desek, které připomínají významné osobnosti a události dějin Mělníka.

Kde se Projděte se Mělníkem s kocourkem Švarcíkem koná?

Regionální muzeum Mělník, prohlídka města – začátek v 9.30 hodin u muzea
náměstí Míru 54/20
276 01
Mělník
Středočeský kraj

Datum akce a vstupné

Datum akce:
9. srpna 2023

Vstupné:
Plné vstupné: 20,-Kč
Děti do 3 let zdarma

Kontakt

Tel.: 315 630 922
E-mail: muzeum@muzeum-melnik.cz
www.muzeum-melnik.cz