Vydejte se na Bzeneckou pouť nejen za Vojtou Dykem

Bzenecká pouť 2023
Bzenecká pouť 2023/výřez plakátu

Každoročně v půli srpna se do Bzence sjíždějí návštěvníci z širokého okolí na tradiční Bzeneckou pouť k svátku Panny Marie. Současná bzenecká pouť zahrnuje kulturní program, atrakce a stánkový prodej i možnost ochutnávky vín. V neděli probíhá v kostele sv. Jana Křtitele slavnostní mše svatá s tradičním procesím přes náměstí.

Od pátku do neděle 11.–13. srpna potrvá Bzenecká pouť, jejíž tradice sahá do daleké historie. Přinese nejen bohoslužby, ale i jarmark a pouťové atrakce v centru města i bohatý doprovodný program, který se odehraje v zámeckém parku ve Bzenci (v případě nepříznivého počasí v kulturním domě). Během třídenního konání Bzenecké pouti mohou návštěvníci zhlédnout i zajímavé výstavy.

Dyk, Maxián a Prachař

Páteční program začíná v 15 hodin třemi výstavami. Po benefičním fotbalovém utkání vystoupí v zámeckém amfiteátru hlavní hvězda pátečního večera Tros Discotequos neboli pánové Vojtěch Dyk, Jakub Prachař a Jan Maxián. Obecenstvo se může těšit na jejich živé hudební improvizace s širokým repertoárem českých i zahraničních skladeb. Na jejich vystoupení pak naváže Oldies Párty, kterou povede dýdžej N_Drew.

Bzenecká pouť 2023
Bzenecká pouť 2023/výřez plakátu

Bzenecká pouť: Víno a cimbál

V sobotu se v zámeckém areálu uskuteční mezinárodní degustace vín pod názvem Vína ze zámků. Soubor písní a tanců předvede na zámeckém nádvoří tradiční výuku tanců, po níž následuje beseda u cimbálu a večerní program zakončí Summer párty.

Bzenecká pouť 2022
Bzenecká pouť 2022. Foto: Lenka Jurečková

Neděle patří Bohu a dětem

V neděli dopoledne se vydá krojovaný průvod od zámku ke kostelu sv. Jana Křtitele, kde proběhne hlavní mše celebrovaná Petrem Vrbackým. Nedělní odpoledne je věnováno dětem. V zámeckém amfiteátru vystoupí Čiperkové a místní loutkové divadlo Kašpárek zahraje pohádku Kašpárkův hlídací ústav.

Podrobný rozpis programu najdete zde.

Kde se Bzenecká pouť koná?

Bzenec
Centrum města a zámecký park
Jihomoravský kraj

Datum a vstupné

11.–13. 8. 2023
Vstupné:
Koncert Tros Discotequos – cena v předprodeji 590 Kč, na místě 690 Kč.
Předprodej vstupenek ticketware.eu

Kontakty

Město Bzenec
Náměstí Svobody 73
69681 Bzenec
Tel.: +420 603 420 040
E-mail: projekty@bzenec.cz
Web: www.bzenec.cz