Rudolf II. ožívá: Tajemný císař vás provede zámkem Kravaře

Plakát Rudolf II. ožívá
Rudolf II. ožívá. Výřez z plakátu, zámek Kravaře

Zámek Kravaře připravil pro letošní léto opravdovou lahůdku – unikátní putovní multimediální výstavu Rudolf II. ožívá, která poodhaluje různá tajemství ze života tohoto panovníka. „Digitálně oživený“ Rudolf II. návštěvníky provede výstavou, kde mimo jiné uvidíte celou řadu zajímavých exponátů. Jedinečná výstava na zámku Kravaře je k vidění pouze v červenci a srpnu.

Barokní perla Slezska. Tak bývá označován zámek Kravaře u Opavy. Nedávno v něm byly zpřístupněny nové prostory, které prošly kompletní rekonstrukcí a mají sloužit jako výstavní. Právě tyto prostory v přízemí západního křídla nyní hostí jako první putovní výstavu nazvanou Rudolf II. ožívá.

Výstava Rudolf II. ožívá
Výstava Rudolf II. ožívá. Foto: Hanka Dehner

Proč Rudolf II.?

Právě na Rudolfově dvoře v Praze působil polský šlechtic a alchymista Michal Sendivoj ze Skorska, který je neodmyslitelně spjatý s kravařským zámkem. V roce 1630 získal panství Kravaře odměnou za to, že v době stavovského povstání zachoval věrnost Habsburkům, kterým půjčoval peníze. Část výstavy je proto věnovaná také jemu.

Co všechno na výstavě uvidíte? Kromě zajímavé projekce, která vám přiblíží život českého krále a římského císaře Rudolfa II., milovníka umění a mecenáše alchymistů, budou k vidění také ukázky renesančních sbírek, projekce s hologramem, alchymistická dílna a nesmí chybět ani zábavné úkoly pro děti.

Dvouměsíční prázdninová výstava je na zámku Kravaře otevřená denně kromě pondělí od 9 do 17 hodin. Projít si ji můžete sami nebo s průvodkyní v rámci druhého prohlídkového okruhu.

Místo konání akce

Kraj: Moravskoslezský
Okres Opava
Město: Kravaře

Pořadatel akce

Zámek Kravaře
Alejní 24
747 21 Kravaře
Tel.: +420 553 777 955
E-mail: zamek@kravare.cz
Web: www.zamekkravare.cz