Soutěž o nejlepší vařonku i recept na martinskou husu: Přivítejte sv. Martina ve Frenštátu pod Radhoštěm!

Martinské slavnosti ve Frenštátu pod Radhoštěm. Zdroj: TIC Frenštát pod Radhoštěm

O svatomartinském víkendu ožije Frenštát pod Radhoštěm oblíbenými martinskými slavnostmi. Sobotnímu Martinskému trhu bude předcházet Předmartinské odpoledne s již tradiční soutěží o nejlepší vařonku. V sobotu se můžete těšit na Martinský trh, příjezd svatého Martina a další doprovodný program.

Že nevíte co je vařonka? Pak si nenechte ujít Předmartinské odpoledne ve Frenštátě pod Radhoštěm, kde ji bude moci ochutnat. Jde o zahřívací nápoj, který se vaří ze směsi koření, karamelizovaného cukru a alkoholu. Ve Frenštátě pod Radhoštěm se pro vařonkáře koná dokonce soutěžní klání.

Během dne na náměstí vystoupí kapely HTK Band, Klika NJ Blues a FRE/E/ROCK. Připraven je i doprovodný program na parkovišti u kostela sv. Martina, kde se od 16 do 23 uskuteční Martinská párty s DJ’s, projekcí a světelnou show.

Martinský trh

V sobotu dopoledne zaplní náměstí ve Frenštátě pod Radhoštěm stánkaři. Martinský trh nabídne bohatý stánkový prodej s lidovými výrobky a občerstvením. V 10 hodin přijede sv. Martin na bílém koni i s družinou. Proběhne také vyhlášení soutěže o nejlepší recepturu na martinskou husu 2023. Vystoupí dobová kapela Calata, moderní cimbálová muzika Poštár a ve 14 hodin Navalentym.

Kde se Martinské slavnosti konají

Frenštát pod Radhoštěm
Náměstí Míru 1
Moravskoslezský kraj

Datum a vstupné

10. listopad 2023 12:00 – 11. listopad 2023 16:00

Cena: zdarma

Kontakty

Tel.: +420 556 836 916
E-mail: ic@mufrenstat.cz
Web: www.kulturafrenstat.cz