Svezte se retro vláčkem po nejstrmější neozubnicové trati

Podhorská lokálka-Motorový vůz M 286.1032 na trati z Bruntálu do Malé Morávky
Podhorská lokálka-Motorový vůz M 286.1032 na trati z Bruntálu do Malé Morávky

Také letošní prázdniny bude Slezský železniční spolek vypravovat historické vláčky na nejstrmější neozubnicovou trať, linoucí se překrásnou přírodou Jeseníků na pomezí Moravy a Slezska. Podhorská lokálka na trase z Bruntálu do Malé Morávky bude pendlovat o všech prázdninových víkendech až do 17. září.

Podhorská lokálka vyjíždí z Bruntálu v Nízkém Jeseníku a směřuje do 17 km vzdálené obce Malá Morávka. Trať se pyšní technickým unikátem – je to nejstrmější adhezní trať v Čechách, na Moravě i ve Slezsku, která není vybavena ozubnicí a jejíž sklon v nejstrmějším místě dosahuje až 45 promile!

Trať byla uvedena do provozu v roce 1901, ovšem pravidelná osobní doprava zde byla v září 2009 ukončena. Slezskému železničnímu spolku se však díky podpoře Moravskoslezského kraje podařilo tuto malebnou jesenickou lokálku probudit z devět let trvajícího spánku a od roku 2018 na ní opět provozovat víkendovou pravidelnou výletní dopravu.

Vlaky jezdí o prázdninách každou sobotu a neděli vždy pětkrát denně v každém směru. Malé i velké pasažéry poveze tradiční souprava – lokomotiva Rosnička T334.0966 spolu s dřevěným vagónkem řady Blm.

Jízdenky lze zakoupit u průvodčího ve vlaku, stejně jako drobné občerstvení.

Kde Podhorská lokálka jezdí?

Kraj: Moravskoslezský
Okres: Bruntál
Město: Bruntál

Pořadatel akce

Slezský železniční spolek
Ostravská 661/46,
735 42 Těrlicko
Tel.: +420 737 025 424
E-mail: kontakt@slezskyzeleznicnispolek.cz
Web: slezskyzeleznicnispolek.cz