Keltská noc v Plumlově: Tři dny nabité koncerty, irskými tanci a ukázkami řemesel

Keltská noc Plumlov
Keltská noc Plumlov. Foto: Keltská noc z.s.

Keltská noc Plumlov letos oslaví jubilejní 20. ročník. A ten bude opravdu stát za to! Skvělá muzika, tanec, řemesla a v neposlední řadě skvělé jídlo, pití, pohoda a úžasná atmosféra. To vše můžete zažít ve dnech 20. až 22. července v romantickém prostředí kempu Žralok přímo pod Plumlovským zámkem.

Pro každého, kdo v sobě cítí kousek Kelta, ale i pro Vikingy, Slovany a další vyznavače pohanství je určen mezinárodní hudební festival Keltská noc s programem nabitým hvězdami keltského hudebního nebe a účinkujícími z celého světa. Poprvé se tu představí skupina Skiltron, považovaná za jednu z mála jihoamerických metalových kapel, které spojují heavy metal a keltskou hudbu. S pokřikem „Ahoy“ připluje do Plumlova divoká banda hrdelních pirátů, která si říká RED RUM, a kromě rumu přiveze i nekompromisní zvuk pirátského metalu.

Publikum opět dostane do varu CELTICA PIPES ROCK, fenomenální rakousko-skotská skupina, jejíž osobité rockové pojetí keltské hudby spojené s unikátní pódiovou show slaví úspěchy po celém světě. Ze severní Itálie dorazí CISAL PIPERS, kteří mají ve svém repertoáru historické písně střední a severní Evropy. Nebude chybět irská kapela SLIOTAR, která se stala neuvěřitelnou stálicí a miláčkem publika Keltské noci.

V neposlední řadě vystoupí české skupiny, jako třeba dvojnásobní držitelé ceny Anděl za album roku TOMÁŠ KOČKO A ORCHESTR nebo EMERALD SHINE, skvělá moravská folk-metalová kapela z Nového Jičína, hrající fantasy metal. Podrobný program festivalu najdete zde.

Medovina, tance i souboje

Keltská noc Plumlov není jen o poslechu dobré hudby, ale i tanci a dalších jedinečných zážitcích. I letos zažijete bohatý celodenní doprovodný program s pravým keltským táborem a ukázkami řemesel v podání uskupení Latenart a jejich druida Lunwera. Součástí festivalu budou též workshopy, na nichž se lze seznámit s historickými a jinými nástroji. Naučte se irské tance, a to pod vedením skvělých tanečních souborů, jako jsou Fiach Bán a Démáirt.

Diváci se mohou také těšit na keltské boje v podání skupiny Menhir, keltskou kovárnu Petra Rajnocha a tradiční půlnoční ohňovou show skupiny Akáda. „Samozřejmostí bude dobré jídlo a pití (letos obohacené o vegetariánské a veganské pokrmy), dále plné sudy piva a dostatek medoviny od našeho keltského šenka Roberta,“ slibuje jeden z hlavních organizátorů festivalu Tom Somr.

Po dobu celého keltského víkendu můžete kempovat v areálu Kemp Žralok. Cena kempování ale není zahrnuta v ceně vstupného na festival Keltská noc.

Místo konání akce

Kraj: Olomoucký
Okres: Prostějov
Město: Plumlov

Organizátoři akce

KELTSKÁ NOC z.s.
Plumlov č.p. 165
798 03 Plumlov
Tel.: +420 732 237 002
E-mail: keltskanoc@gmail.com
Web: www.keltska-noc.cz