Tábor: historie není žádná nuda, vzhůru do husitské doby!

Expozice Husité, Husitské muzeum Tábor. Zdroj: husitskemuzeum.cz

Tábor je město, které stojí za návštěvu. V jedné z nejvýznamnějších táborských památek, Staré radnici, můžete navštívit Husitské muzeum. Vstupte do středověku, kde vás čeká moderní expozice s řadou interaktivních prvků a spoustou zapeklitých úkolů i dobrodružná návštěva chodeb středověkého podzemí.

Vítejte v Táboře!

V přízemí původní městské radnice vám muzeum nabízí expozici Husité, kde se v deseti sálech odehrává příběh, vyprávěný různými “hlasy” a obrazy. Už na začátku prohlídky budete vtaženi do děje působivým filmem představujícím situaci před vypuknutím husitských bouří. Interaktivní prvky na dané téma, jedním z nich jsou například komiksové panely, na vás čekají i v dalších místnostech. Děti si mohou vyzkoušet, jak jim padne drátěná košile, je zde dovoleno osahat si zbraně či vyzkoušet, jak se sedí na královském trůně. V tajných zásuvkách jsou přichystané úkoly.

Husitské muzeum
Expozice Husité, Husitské muzeum Tábor. Zdroj: husitskemuzeum.cz

Vstup do středověkého podzemí Tábora 

Historické jihočeské město Tábor se může pochlubit i rozsáhlým podzemím, někdy až třípatrovým. Neváhejte sklepení prozkoumat s průvodcem, dozvíte se mnoho zajímavého. Díky propojení sklepů několika domů je prohlídková trasa v délce přibližně 500 m a vstup je ze staré radnice, kde je také lapidárium. V útrobách táborského podzemí vás čeká návštěva spižírny, vězení pro klevetivé ženy, pivnice či horník pracující na prohloubení chodby.

Ochrana Tábora před požáry

Městské sklepy sloužily rovněž jako útočiště před nepřítelem či požáry. Prohlídku si také můžete zpestřit při podzemní výpravě se svítícími lucernami a průvodci v dobových kostýmech. Na tuto akci je vhodné se předem objednat.

Husitské muzeum v Táboře

Husitské muzeum láká na návštěvu také seniory s jejich vnoučaty. Připravilo speciální program “Babička a děda, s vnoučky do muzea”, kdy budete společně přemýšlet, malovat, psát a vyplňovat pracovní list, který si pak odnesete jako upomínkový předmět domů. Ale největší odměnou bude jistě společný zážitek při návštěvě muzea. Za návštěvu v Táboře stojí také věž Kotnov a Bechyňská brána

Kde město Tábor najdete? 

Jihočeský kraj, okres okres Tábor, město Tábor

Kontakt

Husitské muzeum v Táboře
náměstí Mikuláše z Husi 44, 390 01 Tábor
tel.: +420 380 831 596, +420 381 252 242
e-mail:
tabor@husitskemuzeum.cz
www.husitskemuzeum.cz

Otevírací doba muzea v Táboře

říjen – březen: od středy do soboty 9 – 17 hodin
duben – září: denně 9 – 17 hodin

Vstupné

Expozice Husité: základní 70 Kč, snížené 50 Kč
Středověké podzemí: základní 60 Kč, snížené 40 Kč
Společná vstupenka Husité a podzemí: základní 100 Kč, snížené 70 Kč, rodinná vstupenka 230 Kč

Kde se najíst a ubytovat?

Město Tábor má širokou nabídku restaurací, cukráren, kaváren, penzionů, hotelů a dalších ubytovacích i restauračních zařízení. Navštivte internetové stránky infocentra www.visittabor.eu a můžete si vybrat, kam jít na oběd, na zákusek či se ubytovat.

VÝLETY V OKOLÍ

Vyberte vzdálenost výletů v okolí: km

Nebyly nalezeny žádné výlety ve zvolené vzdálenosti.