Motýlí dům je světem nejkrásnějších motýlů z celého světa

Motýlí dům
Motýlí dům. Zdroj: Motýlí dům Diana Karlovy Vary

Motýlí dům a jeho tropická zahrada v Karlových Varech nabízí nebývalý zážitek a podívanou na poletující pestrobarevnou exotiku. Kolem vás budou létat živí motýli, kteří si vás občas mohou splést s květinou. Objevte jejich kouzelný svět z bezprostřední blízkosti.

Račte vstoupit do Motýlího domu!

Navštívíte-li Motýlí dům, připravte se na setkání s těmi nejkrásnějšími motýly z celého světa. Uvidíte tu poletovat exotickou krásu z Thajska, Filipín a deštných pralesů Jižní Ameriky i Mexika. Můžete zkoumat detaily jejich křídel a při troše štěstí být svědkem okamžiku motýlího líhnutí z kukly a jeho prvního životního letu.

Staňte se členem FB skupiny Fajnvylety.cz a získáte přístup ke stovkám tipů na zajímavé výlety. Podělte se o fotky a zážitky z vašich výletů.

Místnost s těmito krasavci je v podstatě tropickou zahradou s vysokou vlhkostí vzduchu a teplotou kolem 30 °C, tím zde mají ideální podmínky pro život. Je proto dobré si u pokladny odložit svrchní oblečení a do motýlího území vejít jen v tričku s krátkým rukávem. Uvnitř se nachází jezírko s rybami a malým vodopádem, roste zde řada květin a rostlin, které vytvářejí džungli z jejich vlastní domoviny.

Nejen motýli jsou v motýlím domě k vidění

Dokonce tu můžete potkat družnou želvu a několik poletujících ptáčků, kteří atmosféru tropické zahrady ještě více umocňují. Dokreslujícím zážitkem je zvuková kulisa v takzvané motýlí letové zóně, která se rozkládá na ploše sto metrů čtverečních.

Motýlí dům. Zdroj: Motýlí dům Diana Karlovy Vary

Motýlí líheň

V zadní části místnosti se také nachází líheň, kde si můžete prohlédnout a pozorovat různé druhy kukel. Možná spatříte i vykukleného motýla, který čeká, až mu dostatečně proschnou křídla, aby se mohl rozletět. Na stolečcích po obvodu zahrady jsou misky s cukerným roztokem a přezrálým až nahnilým ovocem, což je motýlí potrava.

motýlí dům
Motýlí dům. Zdroj: Motýlí dům Diana Karlovy Vary

Na koho ten motýl sedne?

Při vstupu do zahrady si dávejte pozor, neboť někteří motýli mohou sedět na zemi přímo za dveřmi. Vezmete-li si výrazné oblečení, vězte, že velmi pravděpodobně na vás některý motýl usedne. To znamená, že se vás nebojí, takže ani vy se ho nebojte. Motýli jsou prostě všude. A při odchodu se zase koukněte do zrcadla, které se nachází hned vedle dveří a prohlédněte se ze všech stran, zda s nějakým motýlem na sobě neodcházíte. Chcete si zážitek s tropickými motýly zvěčnit? To můžete, fotografování je zde povoleno, a dokonce není ani zpoplatněno. Na památku si ve vstupní hale u pokladny můžete zakoupit suvenýry výhradně s motýlí tématikou.

Motýlí dům Diana

Motýlí tropickou zahradu najdete ve výletním areálu Diana. K němu lze přijít pěšky přes lázeňský les anebo využít pohodlnější cestu lanovkou, její nástupní i výstupní stanice je v uličce Mariánská. Vjezd auty k areálu není povolen.

Po návštěvě Motýlího domu se ještě můžete porozhlédnout po okolí. Je tu parádní hřiště pro děti a minizoo s prasátky, kozami a poníky. Po areálu se také pyšně prochází sněhobílí pávi. Jste-li milovníci vyhlídek, můžete vyjít po schodech nebo se vyvézt výtahem na rozhlednu Diana, ze které budete mít Karlovy Vary jako na dlani. Vstup je bezplatný.

Fajn výlet v okolí: Nechte se okouzlit množstvím krásných rostlin v botanické zahradě Bečov

Otevírací doba a vstupné

Motýlí dům je v provozu 7 dní v týdnu včetně státních svátků:
listopad – březen 10 –17 hodin
duben a říjen 10 – 18 hodin
květen – září 10 – 19 hodin
24.12. (každoročně) zavřeno

Bližší informace o otevírací době a vstupném na internetových stránkách Diana Karlovy Vary.

Kde Motýlí dům najdete? 

Karlovarský kraj, okres Karlovy Vary, město Karlovy Vary

GPS stanice lanové dráhy: 50.2199822N, 12.8778781E

GPS Motýlí dům: 50.2187414N, 12.8716978E

Kontakt

Výletní areál Diana – Motýlí dům
Vrch přátelství 5/1, 360 01 Karlovy Vary
tel.: +420 777 774 050
e-mail: info@dianakv.cz
www.dianakv.cz

Kde se najíst?

Přímo v areálu Diana se také nachází restaurace.
Výletní areál Diana – Restaurace
Vrch přátelství 5/1, 360 01 Karlovy Vary
tel.: +420 777 774 050
e-mail: info@dianakv.cz
www.dianakv.cz

Kde se ubytovat?

Město Karlovy Vary nabízí velké množství ubytovacích zařízení – více na www.karlovyvary.cz.

VÝLETY V OKOLÍ

Vyberte vzdálenost výletů v okolí: km

Nebyly nalezeny žádné výlety ve zvolené vzdálenosti.