Valašské Klobucko vás zve za vůní bylin i na projížďku koňským povozem

Květomluva, Vlachovice. Foto: Jan Zainer. Zdroj: Sdružení obcí mikroregionu Valašské Klobucko

Valašské Klobucko oplývá krásnou přírodou, živými tradicemi a poutavou historií. Vydejte se za novými zážitky, přinášející zábavu, relax i hlubší poznávání regionu. Můžete zajet do Vlachovic za vůní dřeva, ovoce a bylin, na hrad Brumov vyzkoušet novou hradní hru, za zvířaty a bylinkami do Envicentra ve Vysokém Poli, za unikátní přírodou hřebenem Královce nebo do Valašských Klobouk za architekturou Huberta Gessnera.

Vyberte si „svůj zážitek” ve Valašském Klobucku!

Do Vlachovic za vůní dřeva, ovoce a bylin na Valašském Klobucku

Tento celodenní výlet probíhá vždy v pátek od června do září. Nahlédnete do tradičního bednářství. Po obědě v příjemné vlachovské restauraci si přivoníte k bylinám, čajům a dalším BIO výrobkům na malé rodinné farmě. Projdete se naučnou stezkou po zdejších rekordních osmi tradičních sušírnách ovoce a v muzeu prozkoumáte místní historii. Bonusem je setkání s místními srdečnými lidmi. Informace k výletu najdete zde.

Staňte se členem FB skupiny Fajnvylety.cz a získáte přístup ke stovkám tipů na zajímavé výlety. Podělte se o fotky a zážitky z vašich výletů.

Envicentrum Vysoké Pole. Foto: Jan Zainer. Zdroj: Sdružení obcí mikroregionu Valašské Klobucko

Za zvířaty a bylinkami do Envicentra

Pohodový výlet do Vysokého Pole ve Vizovických vrších je vhodný nejen pro rodiny s dětmi, ale i pro seniory. Dopřejte si terapii přírodou v Envicentru. Pozorujte a pohlaďte si zvířata, relaxujte v zahradě u potůčku, projděte se Kočárkovou stezkou, přivoňte k bylinkám a napijte se léčivé vody. Trasa je sjízdná i s kočárky! Envicentrum je přístupné kdykoliv, vstupné je dobrovolné. Chcete se projet koňským povozem? Objednejte si jízdu i tematický program. Informace najdete zde.

Hrad Brumov. Foto: Jan Zainer. Zdroj: Sdružení obcí mikroregionu Valašské Klobucko

Valašské Klobucko: Na hrad Brumov nejen za rytíři a princeznami

Na hradě Brumov vás čekají expozice o historii a přírodě, ale nově také hradní bojovka pro děti a hradní tvoření. Navštívit můžete i muzeum plné řemesel v podhradí, židovský hřbitov a další památky. Nebo přijeďte za sportem. Brumov-Bylnice se pyšní krásným koupalištěm, prochází jím mezinárodní cyklostezka Bevlava, která nabízí řadu dalších sportovišť. To vše v čisté a magické přírodě Bílých Karpat. Informace najdete zde.

Přírodou UNESCO hřebenem Královce

Jedinečný prožitek přírody Bílých Karpat vás čeká se spolkem Kosenka z Valašských Klobouk. Dozvíte se, jak vzniká prales Ščúrnica, napijete se ze studánek, nahlédnete na vzácné horské louky a poznáte, proč jsou Bílé Karpaty biosférickou rezervací UNESCO. Dozvíte se spoustu zajímavostí a můžete i přírodě pomoci. Zpomalíte tempo a relaxujte za šumění stromů a zpěvu ptáků. Čeká vás prostě šetrná ekologická turistika. Cestu najdete zde.

Dům Jana Horného, Valašské Klobouky. Foto: Jan Zainer. Zdroj: Sdružení obcí mikroregionu Valašské Klobucko

Za architekturou Huberta Gessnera do Valašských Klobouk

Víte, že ve Valašských Kloboukách najdete první secesní stavbu v Česku? Je to dům Josefa Bratmanna. Kromě něj zde můžete obdivovat i další realizace architekta Huberta Gessnera, významného středoevropského architekta první poloviny 20. století. Výlet za architekturou najdete zde.

Tipy Fajn výletů přírodou Královce

Inspirujte se dalšími tipy našich fajn výletů a vydejte se třeba na Rozhlednu Královec nebo Pozorovatelnu Durch.

Místo výletů

Kraj: Zlínský
Okres: Zlín
Město: Valašské Klobouky

Kontakt na informační centrum Valašské Klobucko

Sdružení obcí mikroregionu Valašské Klobucko
Masarykovo nám. 189
766 01 Valašské Klobouky
e-mail: mikroregionvk@mu-vk.cz
www.valasskeklobucko.cz

Turistické informační centrum Valašské Klobouky
Masarykovo náměstí č. 103
766 01 Valašské Klobouky
telefon: +420 577 311 150
e-mail: infocentrum@kvs-vk.cz 
www.infocentrum-valasskeklobouky.cz

Bednářstvi Fryzelka, Vlachovice. Foto: archiv Bednářstvi Fryzelka. Zdroj: Sdružení obcí mikroregionu Valašské Klobucko
VÝLETY V OKOLÍ

Vyberte vzdálenost výletů v okolí: km

Nebyly nalezeny žádné výlety ve zvolené vzdálenosti.