Vezměte děti na svah a oslavte s nimi Světový den sněhu!

Světový den sněhu
Světový den sněhu. Zdroj: SnowKidz Czech

V těchto dnech se po celém světě slaví 13. ročník Světového dne sněhu. Jeho cílem je dostat děti na sníh a přimět je k aktivnímu trávení volného času v zimě. V České republice se koná ve dnech 21. a 22. ledna v celkem osmi lyžařských areálech napříč šesti kraji. Nenechte své děti sedět doma a vyrazte s nimi za zimními radovánkami!

Světový den sněhu neboli World Snow Day je mezinárodním projektem pod hlavičkou Mezinárodní lyžařské federace FIS. V jeho rámci probíhají nejrůznější zimní sportovní akce a závody po celém světě. Dostaňte děti na sníh a možná se ty vaše zamilují do zimních sportů. Zejména pak do lyžování a snowboardingu. Objevíte možná nové talenty a sportovní naděje.

Světový den sněhu
13. ročník akce. Zdroj: SnowKidz Czech

V Česku se Světový den sněhu stal součástí takzvané SnowKidz Tour, což je série dětských zimních sportovních dnů zaměřených na jednotlivé zimní sportovní disciplíny a další zimní aktivity i zábavu.

Užijte si s dětmi lyžování!
Užijte si s dětmi lyžování! Zdroj: SnowKidz Czech

Letos se do Světového dne sněhu zapojí celkem osm českých lyžařských areálů v šesti krajích. Pro děti tam organizátoři chystají spoustu zábavy a zimních sportovních aktivit. Děti dostanou k dispozici dva lyžařské instruktory, kteří jim poskytnou jednu hodinu lekce včetně jízdného zdarma! Zároveň zde bude možnost zapůjčení lyžařského vybavení s padesátiprocentní slevou. Dětský doprovod bude moci po dobu výuky dítěte využít 50procentní slevu na jednohodinový skipas i vybavení.

Světový den sněhu
Světový den sněhu. Zdroj: SnowKidz Czech

Děti se mohou těšit na účastnické dárky a soutěž o krásnou encyklopedii Zvířata. Na Červenohorském sedle proběhne i nábor nových talentů.

Kam za Světovým dnem sněhu?

  • Do Skiareálu Monínec
  • Proběhne též ve Ski Libín v Prachaticích
  • Také můžete do Ski klubu Velké Meziříčí ve skiareálu Fajtův kopec
  • Sportovat se bude i v Skiareálu Troják v Rajnochovicích
  • Případně zavítejte do Skiareálu Karolinka
  • Anebo do Skiareálu Hlubočky
  • Zamiřte do Ski & Board School Červenohorské sedlo
  • Fajn bude i ve Ski aréně Karlov a lyžařské škole Sherpa Ski and Board School

Bližší informace o programu v jednotlivých resortech najdete zde.

Světový den sněhu
Světový den sněhu. Zdroj: SnowKidz Czech

Kdy slavit Světový den sněhu?

21. leden 2024 – 22. leden 2024

Ve skiareálu Monínec proběhne akce v neděli 21. 1. 2024 od 8.30 do 16.00 hodin. V ostatních resortech v pondělí 22. 1. 2024 od 8.30 do 16.00 hodin.

Kontakty

E-mail: informace@snowkidz.cz
Facebook
Web: www.snowkidz.cz