Sladké putování: Vydejte se za dobrou kávou a sladkými zážitky na Třebíčsku!

Sladké putování na Třebíčsku. Foto: Bára Jahodová
Sladké putování na Třebíčsku. Foto: Bára Jahodová

Destinační kancelář Třebíčsko přichází s projektem Sladké putování. Navštivte 12 jedinečných kaváren a cukráren na Třebíčsku, které jsou do projektu zapojené.

Po každém výletu je potřeba se odměnit. S touto lákavou myšlenkou představuje Destinační kancelář Třebíčsko svůj projekt nazvaný Sladké putování. Není totiž nic lepšího než zakončit výlet po krásách regionu sladkou tečkou. Nota bene, když kavárny a cukrárny na Třebíčsku vybízejí k příjemnému posezení u kvalitní kávy, sklenky vína a jedinečných zákusků vyráběných z regionálních surovin nebo kornoutku s ručně vyráběnou zmrzlinou.

„Havním marketingovým tématem letošního roku se stal projekt Ochutnejte Třebíčsko,“ prozrazuje Aneta Šalomounová z destinační kanceláře. Na první pohled by se mohlo zdát, že se jedná o gastronomii, ale není tomu tak. V přeneseném slova smyslu lze ochutnávat i památky a zážitky. „Právě celkové poznání Třebíčska je cílem našeho projektu,“ vysvětluje Šalomounová. Nejen sladké chutě poznají návštěvníci Třebíčska v kavárnách a cukrárnách. „Zájemci navštíví během putování například kozí farmu, kavárnu spojenou s galerií nebo kavárnu francouzského typu. Navíc je připravena sběratelská hra. Nejen turisté mohou sbírat razítka a v poslední, dvanácté kavárně, obdrží kávu a sladkou tečku zdarma,“ uzavírá Šalomounová.

Café desert v Okříškách.
Café desert v Okříškách. Foto: Bára Jahodová

Jak se zapojit do hry

V první kavárně, kterou si vyberete, požádejte o putovní mapu. Karta na razítka je součástí propagačního materiálu, který bude k dispozici v zapojených provozovnách a na informačních centrech Třebíčska. Poté se vydejte na cestu. Zvolte si vlastní tempo, organizátoři nikoho nenutí navštívit dvanáct míst za určitý čas. Hlavní je umět si místa a dobroty hezky vychutnat. Detailní seznam kaváren a cukráren a pravidla sběratelské hry najdete na webových stránkách Destinační kanceláře Třebíčska. K výletu za dobrotami vás navnadí i facebooková stránka Cakeboss na cestách cukráře Vojty Poskočila, který Sladké putování osobně absolvoval a sdílel své kulinářské zážitky.

Sladké putování na Třebíčsku
MUFin coffee & cakes v Moravských Budějovicích. Foto: Bára Jahodová

Kde Sladké putování najdete?

Kraj: Vysočina
Okres: Třebíč
Město: Třebíč

Pořadatel akce

Sdružení Rozvoj Třebíčska,
Masarykovo nám. č. p. 116/6
Vnitřní Město, 674 01 Třebíč 1
Tel.: +420 734 594 803
E-mail: destinacetrebicsko@gmail.com
Web: www.trebicsko-moravskavysocina.cz