Vysočina: Zimní výlety na koni nebo pěšky

Třebíčský zámek v kraji Vysočina. Foto: Eva Koutná
Třebíčský zámek v kraji Vysočina. Foto: Eva Koutná

Výlet Vysočinou má i pěšky v zimě, co nabídnout. Příroda je zalesněná a plná příjemně tajemných míst. Hledejte tvrze, rozhledny, zámek, mlýn nebo se projeďte na koni. Možná to uzdraví vaši duši a protáhnete si záda. V lesích u Humpolce budou nadšeni milovníci westernů. Kraj Vysočina okouzlí vaše smysly a probudí ve vás duši dítěte. 

Opatský mlýn, koně a příroda vás pohladí po duši

Říká se, že koňské oči působí na člověka terapeutickými účinky. A také že jízda na tomto mohutném zvířeti uzdravuje tělo i duši. Pokud patříte k těm, kdo obdivují majestátnost koní a zároveň milují procházky malebnou přírodou, vydejte se do Opatského Mlýna nedaleko Třebíče na Vysočině.

Kůň na pastvě
Klisna Loreta na pastvě v Opatském Mlýně.

Objevte smutnou pověst u jezírka Vápenice

Jen malý kousek za městem Žďár nad Sázavou na Vysočině se můžete vypravit na okružní výlet lesem. Cílem je jezírko Vápenice. Je to tiché, romantické a snivé místo s krásnou a čistou přírodou. Objevte a vnímejte kouzlo všedních okamžiků při vaší toulce krajinou skrývající tajemství.

Krajinou Posázaví: Poznejte kopec Melechov a jeho tajuplné příběhy

V krásné přírodě Českomoravské vrchoviny mezi Ledčí a Světlou nad Sázavou leží vrch Melechov. Tento tajuplný kopec s mírnými svahy a mechovým lesem nadchne nejednoho zvídavého vandrovníka po naší vlasti. Vypravte se na toulku za málo známými přírodními i historickými pozoruhodnostmi přírodního parku.

 

Tvrz Melechov. Kraj Vysočina. Foto: Anna Petruželková

Rozhledna na Pekelném kopci u Třebíče láká na výhledy celý rok

Vydejte se s námi zdolat Pekelný kopec u Třebíče na Vysočině. Na jeho vrcholu se tyčí originální rozhledna, jejíž podoba se váže k místní třebíčské pověsti, kdy svatý Prokop zkrotil ďábla. Rozhledna na Pekelném kopci v sobě spojuje několik symbolik, které navazují na odkaz třebíčských památek UNESCO. Vydejte se pekelnou stezkou za výhledy na „Pekelňák”!

Rozhledna na Pekelném kopci u Třebíče. Foto: Anna Petruželková
Rozhledna na Pekelném kopci u Třebíče. Foto: Anna Petruželková

Zámek Třebíč: Vydejte se na cestu časem

Valdštejnský zámek Třebíč, předzámčí a bazilika sv. Prokopa, to je nepřehlédnutelná dominanta města uprostřed malebného podhůří Českomoravské vrchoviny. Zámek Třebíč, někdejší benediktinský klášter, je dnes sídlem Muzea Vysočiny. Zastavte se na zámku Třebíč, zaposlouchejte se do ozvěn dávných časů a staňte se cestovatelem v čase.

Zámek v Třebíči, Kraj Vysočina. Foto: Eva Koutná
Zámek v Třebíči, Kraj Vysočina. Foto: Eva Koutná

Zažijte divoký západ ve westernovém městečku Stonetown

Pokud patříte k lidem, které i po letech vtáhne každé sledování příběhů Vinnetoua a Old Shatterhanda, máme tip přesně pro Vás. Westernové městečko Stonetown, nenápadně skryté v lesích u Humpolce, nabízí svým návštěvníkům saloony, kovboje a autentickou atmosféru divokého západu.

Westernové městečko Stonetown. Foto: Alice Suchá
Westernové městečko Stonetown. Foto: Alice Suchá