Vytvořte, zničte, zažijte: Kartonová demolice na Ždáru nad Sázavou jako nikdy předtím!

Areál žďárského zámku. Foto: Aleš Jungmann. Zdroj: Zámek Žďár nad Sázavou
Areál žďárského zámku. Foto: Aleš Jungmann. Zdroj: Zámek Žďár nad Sázavou

Kartonová demolice je jedinečný zážitek, který vás přivede do světa tvořivosti, spolupráce a destrukce. Připojte se v sobotu 24. června 2023 a zažijte nevšední zážitek demolice monumentální stavby z kartonu, inspirované dílem geniálního architekta Jana Blažeje Santiniho. Tento jedinečný projekt, který představuje poctu Santinimu k příležitosti 300. výročí jeho úmrtí, je připravený přímo pro vás. 

Bavte se zajímavými workshopy

Navštivte tuto jedinečnou akci! Před samotnou demolicí na zámku Žďár nad Sázavou si můžete vychutnat veřejné a skupinové workshopy, které probíhají od 17. do 23. června. Na veřejných workshopech v počtu až 60 osob ve dvou skupinách, si pod vedením umělce Oliviera Grossetete a jeho asistentů budete společně tvořit komponenty finálního díla. Pro organizované skupiny jsou připraveny skupinové workshopy, které poskytují skvělou příležitost k posílení týmové spolupráce. Ať už se rozhodnete pro kterýkoli typ workshopu, účast je zcela zdarma.

Pojďte s námi stavět!

V sobotu 24. června 2023 se pak odehraje samotná stavba monumentálního díla na terase před Muzeem nové generace pod hrází Konventského rybníka. Od 8 hodin ráno začne přenos komponentů z Konventu a následná stavba díla na terase. Očekávaná doba trvání stavby je 8 až 10 hodin, v závislosti na náročnosti a počtu zapojených osob. Jakmile bude stavba dokončena, budete mít možnost obdivovat výsledek práce až do nedělního odpoledne. Stavba bude nasvícená a volně přístupná pro všechny zájemce. Celý program akce je zdarma a otevřený pro všechny, kteří si chtějí užít nezapomenutelný zážitek.

Až do samého závěru

A aby se veškeré vzrušení dostalo svého vrcholu, v neděli 25. června se uskuteční demolice stavby z kartonů. V cca 15 hodin začne „demolice“, kdy bude stavba postupně demontována. Následně budou použité materiály odpadu odvezeny k recyklaci a dalšímu využití. I tato část programu je zdarma, a tak se nezapomeňte přijít podívat na to, jak se monumentální stavba promění v kreativní chaos.

Připojte se a společně s námi se oddejte nezapomenutelnému zážitku. Přijďte se zapojit do této jedinečné události, která spojuje umění, interakci a radost z destrukce!

Místo konání akce

Zámek Žďár nad Sázavou
Zámek 8/8
591 02, Žďár nad Sázavou
Kraj Vysočina

Datum a vstupné Kartonové demolice

17.6.– 18.6. – Veřejné workshopy
19.6.– 23.6. – Skupinové workshopy
24.6. – Stavba monumentu
25.6. – Demolice monumentu

Vstupné: zdarma

Kontakt

Jitka Kadlčíková
tel.: +420 731 210 334
e-mail: j.kadlcikova@kinsky-zdar.cz
www. zamekzdar.cz