Zámecký pivovar Frýdlant: Jaké je tajemství výroby zlatavého moku?

Zámecký pivovar Frýdlant
Zámecký pivovar Frýdlant. Zdroj: pivovar-frydlant.com

Přímo pod zámkem se nachází ve stejnojmenném městě pivovar Frýdlant. Přijměte pozvání na jeho návštěvu! A na vše, co vás zajímá, se můžete zeptat mistra sládka. Je to místo, kde v Jizerských horách ochutnáte to nejlepší pivo široko daleko, a navíc vás zde provedou poutavou a zajímavou prohlídkou. 

Tento starý pivovar najdete na břehu řeky Smědé hned pod frýdlantským zámkem. Jedná se o poměrně rozlehlý komplex budov s dominantou dvou zachovalých komínů a budovou bývalé sladovny. Milujete pivní mok? Anebo vás zajímá jeho výroba či jste vášnivými sběrateli všeho, co souvisí s pivní tématikou? Pak neváhejte a navštivte zdejší pivovar.

Staňte se členem FB skupiny Fajnvylety.cz a získáte přístup ke stovkám tipů na zajímavé výlety. Podělte se o fotky a zážitky z vašich výletů.

Zámecký pivovar Frýdlant. Zdroj: pivovar-frydlant.com

Padesátiminutovka v pivovaru Frýdlant

Během přibližně padesátiminutové prohlídky poznáte celý areál pivovaru včetně dosud nezrekonstruované části, dozvíte se něco o historii pivovaru a o tom, jak probíhala původní řemeslná výroba piva a jak se liší od té současné. Prohlídku je možné absolvovat také s degustací piv z ležáckých tanků. 

Ze stálé nabídky zámeckých piv zde najdete v základních kategoriích například ležáky – spodně kvašená piva, svrchně kvašená piva a další. Můžete se také těšit na sezónně vařená piva. Ať už ke speciálním příležitostem, určitým událostem, nebo prostě jenom tak.

Zámecký pivovar Frýdlant. Zdroj: pivovar-frydlant.com

Panská výroba piva 

Panská výroba piva ve Frýdlantu je poprvé doložena roku 1381, pivo se zřejmě vařilo přímo na hradě. V 16. století byl za rodu Redernů vystavěn nový samostatný pivovar poblíž řeky Smědé na místě, kde stojí i dnešní provoz. Největší rozkvět pivovar zažil v době Albrechta z Valdštejna, po němž je nyní pivo pojmenované.

Stavební vývoj pivovaru se uzavřel roku 1949 a provoz byl ukončen. Pivovar poté několik desetiletí chátral (sloužil i jako sklad sýrů a zeleniny). Od roku 2010 má pivovar nového majitele, který se snaží o jeho renovaci. A v roce 2014 mohli již první návštěvníci ochutnat zde vařené pivo Albrecht.

Zámecký pivovar Frýdlant. Zdroj: pivovar-frydlant.com

Filozofie zámeckého pivovaru Frýdlant

Cílem je vařit dobrá a poctivá piva nejen dle zavedených stylových kategorií, ale také se pokouší experimentovat a přinášet vlastní nápady. Piva jsou vařena z vybraných kvalitních surovin z celého světa a jsou bez pasterizace. Přijeďte se podívat a ochutnat! Neboť, kde se pivo vaří, tam se dobře daří…

Fajn výlet v okolí: Odpočinek od historie a výroby zlatého moku a načerpání sil z přírody nabízejí Frýdlantská cimbuří, kde vás čekají vodopády i nádherné výhledy do kraje. 

Kde pivovar Frýdlant najdete? 

Liberecký kraj, okres Liberec, Frýdlant

Kontakt

Zámecký pivovar Frýdlant
Hejnická 4073, 464 01 Frýdlant
tel.: +420 487 989 000
email:
info@pivovar-frydlant.com
www.pivovar-frydlant.com

Jak se objednat na prohlídku? 

Mimosezónní prohlídky jsou každou sobotu a neděli od 13, 15 a 17 hodin. V letní sezóně probíhají prohlídky každý den. Mimo pravidelné termíny je možné si skupinovou návštěvu pivovaru s předstihem objednat na tel. +420 487 989 000.

Vstupné do pivovaru 

prohlídka s ochutnávkou 150 Kč
prohlídka bez ochutnávky 100 Kč
mladiství od 15 let 100 Kč
děti zdarma – nutný dozor dospělé osoby

Tip na občerstvení

Pivovarský klub
přímo v areálu Pivovaru
Hejnická 4073, Frýdlant
tel.: +420 487 989 001
www.pivovar-frydlant.com

Tip na ubytování

Restaurace Penzion Na Rozcestí
Lužická 789, 464 01 Frýdlant
tel.: +420 722 800 111
e-mail:
info@narozcestifrydlant.cz
www.narozcestifrydlant.cz

VÝLETY V OKOLÍ

Vyberte vzdálenost výletů v okolí: km

Nebyly nalezeny žádné výlety ve zvolené vzdálenosti.