Zámek Kunín má narozeniny. Přeneste se do jeho historie s hudbou i módou!

Zámek Kunín
Zámek Kunín ožije dobovou módou. Zdroj: Muzeum Novojičínska

Přijďte oslavit dvacáté výročí zpřístupnění zámku Kunín veřejnosti! O víkendu 8. a 9. června vás čeká pestrý program, který vás přenese do časů hraběnky Walburgy. Užijte si kostýmovaná představení, velkolepé hudební zážitky, historické výstavy a mnoho dalšího v jedinečném prostředí barokního zámku.

O nadcházejícím víkendu se zámek Kunín promění v živoucí historickou scénu. V Hudebním sále se můžete těšit na kostýmovaná představení „Oblékání hraběnky Walburgy“ a „Šaty dělají člověka“, které představí Šáruš History Fashion. Tato jedinečná show nabídne návštěvníkům pohled na módu z doby, kdy žila proslulá hraběnka Marie Walburga, která je s historií zámku neodmyslitelně spjata.

Zámek Kunín
Dobová móda na zámku Kunín. Zdroj: Muzeum Novojičínska

Projděte se po zámku v dobovém kostýmu

Jednou z nejatraktivnějších částí oslav bude možnost půjčit si historické kostýmy. Velcí i malí návštěvníci se mohou obléci do přepychových šatů a projít se po červených kobercích zámku, kde se mohou také vyfotografovat s hraběnkou Walburgou a jejími společníky. Zámek bude po celý víkend volně přístupný bez průvodců a zakoupená vstupenka vám umožní neomezený vstup po celý den!

Zámek Kunín
Zámek Kunín. Zdroj: Muzeum Novojičínska

Filmové projekce a výstava fotografií

Na zámku bude také probíhat velkoplošná projekce filmů České televize pod názvem „Jako Fénix z popela“ a „Občan aristokrat“, které uvede režisér Petr Lokaj. V Půdní galerii zámku se můžete podívat na výstavu „Modrá krev“, která představuje fotografie šlechticů z jejich návštěv na zámku v Kuníně.

Hudební zážitky a slavnostní vernisáže

V sobotu 8. června od 15:00 hodin oživí Půdní galerii hudební duo Lato & Zimka s klarinetem a akordeonem, kteří rozezní „nejkrásnější půdu ve střední Evropě“ v rámci Hudebních výletů SHF. Součástí slavnostního koncertu bude také vernisáž výstavy „Modrá krev“ a uvedení „Almanachu české šlechty pro rok 2024“. Vstupenky na koncert jsou k dispozici za 250 Kč, pro studenty, seniory a ZTP za 200 Kč a děti do 15 let mají vstup zdarma.

Zámek Kunín
Zámek Kunín. Zdroj: Muzeum Novojičínska

Nedělní promenáda v plavkách

Neděle 9. června od 13 hodin bude patřit zámeckému parteru a kuželně. Výstava „Šlechtická společnost, koupání, plavání a dobová móda“ představí historické plavky a koupací čepice z fondu Muzea Novojičínska. Slavnostní zahájení doplní Promenáda v plavkách v produkci firmy HANAJANA, která předvede jak historické, tak současné plavky. Hudební atmosféru zajistí swingový orchestr Alfa Band, který svým bohatým zvukem rozezní zámecké prostory.

Zámek Kunín
Plakát k 20. výročí zpřístupnění zámku Kunín . Zdroj: Muzeum Novojičínska

Praktické informace

Místo: Zámek Kunín, Kunín 1, 742 53 Kunín, okres Nový Jičín
Termín:
8. červen 2024 9:00 – 9. červen 2024 17:00
Cena:
130 Kč
Snížená cena:
80 Kč
Rodinná cena:
290 Kč

Kontakty

Tel.: +420 556 749 420
E-mail: kunin@muzeumnj.cz
Web: www.muzeumnj.cz