Zasvěťte letošní zimu turistice

Foto: frimufilms / Adobestock.com
Zasvěťte letošní zimu turistice. Foto: frimufilms / Adobestock.com

Zima nemusí být jen obdobím dlouhých večerů strávených u teplého krbu s šálkem horkého čaje. Proč nevyužít kouzlo této roční doby k objevování krás, které ukrývá příroda pokrytá sněhem a mrazem? Zimní období může být ideální čas pro průzkum těch nejkrásnějších koutů naší země, od zasněžených horských štítů až po lesy plné klidu a ticha.

Vstříc dobrodružství do zasněžené krajiny

Česká republika nabízí řadu oblíbených destinací pro zimní turistiku, které přitahují milovníky přírody a outdoorových aktivit. Zažijte zimu plnou dobrodružství a nezapomenutelných zážitků, které po cestě nasbíráte. Nejdůležitější ale zůstává bezpečnost, proto se nevydávejte mimo označené turistické trasy, mějte vždy oblečení a vybavení odpovídající vaší aktivitě a myslete také na nouzové situace, které mohou nastat. S navigací i nouzovým voláním vám mohou pomoci chytré hodinky, které budete mít vždy spolehlivě při ruce.

Kam vyrazit?

Prozkoumejte horské oblasti, které si oblíbili nejen čeští, ale i zahraniční turisté. Po cestě si užijete výhledy z hor na hladiny jezer a nekonečnou zeleň, která je jednou z největších pých naší země.

  1. Krkonoše: Nejvyšší pohoří České republiky je oblíbené pro zimní turistiku, především díky nádherným horským výhledům a dobře udržovaným turistickým trasám. Oblasti jako Špindlerův Mlýn, Pec pod Sněžkou nebo Harrachov nabízí skvělé možnosti pro sjezdové a běžecké lyžování, snowboarding a procházky v zasněžené přírodě.
  2. Jizerské hory: Jizerské hory jsou známé svými rozsáhlými běžeckými tratěmi, které vábí milovníky přespolního běhu. Obklopené krásnou přírodou nabízí ideální podmínky také pro zimní turistiku a relaxaci v hotelových resortech.
  3. Šumava: Chráněná krajinná oblast Šumava je ideální pro milovníky klidnějších zimních procházek, ale také pro běžkaře. Známá místa jako Modrava nebo Kvilda lákají nádherné zimní scenérie a čistý horský vzduch. Plno rodinných aktivit si můžete užít také na Lipně.
  4. Beskydy: Pohoří na východě České republiky, které se pyšní krásnou zimní krajinou. Beskydy jsou oblíbené pro zimní pěší turistiku, běžkování a lyžování. Oblasti jako Pustevny nebo Lysá hora se mezi populární destinace řadí již mnoho let.
  5. Orlické hory: Nižší vrcholy obklopené nádhernou přírodou – Orlické hory – jsou ideální pro rodinné zimní aktivity. Vybírat můžete z mnoha turistických stezek, které jsou přístupné i v zimních měsících a užít si můžete například výhled z rozhledny na vrcholu Velké Deštné.
  6. Jeseníky: Jeseníky jsou známé svými rozsáhlými horskými oblastmi, do kterých lidé jezdí za turistikou, běžkováním a lyžováním. Praděd a jeho okolí slibuje úchvatné výhledy a čistou horskou přírodu.
  7. Český ráj: Pro ty, kteří upřednostňují méně náročnou turistiku, nabízí Český ráj krásné zimní krajiny plné skalních měst a historických památek.