Zimní výlety do krajských měst: To nejlepší ze Zlína!

Zlin - Tovární areál. Zdroj: Herbert Frank, CC BY 2.0
Zlin - Tovární areál. Zdroj: Herbert Frank, CC BY 2.0

Zimní pěší výlety ve Zlíně vám představí domorodé předměty a kmenové masky cestovatele Miroslava Zikmunda, zlínské filmové studio, slavnou rodinu Baťů, která obouvala svět, žirafy a slony v zoologické zahradě i samotné město s hradem a minerálními prameny. Už víte kam na výlet ve Zlíně? Vydejte se do Zlína, který vypráví o zajímavých osudech svých obyvatel a zalíbí se i dětem.

Město Zlín: Baťovo město filmové i cestovatelské!

Město v zeleni či Baťovo město – to jsou nejčastější přídomky spojované s krajským městem Zlín. Ale také bychom měli říct, že Zlín je město univerzitní, město sportu, město filmové, město cestovatelské. Ve Zlíně Malenovicích stojí hrad ze 14. století, ve Zlíně-Kostelci jsou lázně s minerálními prameny, golfové hřiště, o kousek dál v Lešné pak jedinečná zoologická zahrada. Město Zlín je také rozsáhlá městská památková zóna funkcionalismu.

Sochy Jana Antonína Bati a Tomáše Bati ve Zlíně. Zdroj: archiv CCRVM
Sochy Jana Antonína Bati a Tomáše Bati ve Zlíně. Zdroj: archiv CCRVM

Zikmundova vila: Domorodé předměty a zvířecí kůže

Objevte autentický prostor v podobě, jak jej téměř 70 let užíval cestovatel Miroslav Zikmund. Nejen knihy, vlajky, domorodé předměty, zvířecí kůže či kmenové masky. Zikmundova vila ve Zlíně je také úchvatnou ukázkou architektonického mistrovství Zdeňka Plesníka. Otevřeno je obvykle první neděli v měsíci.

Interiér vily. Foto: Nadační fond Zikmundova vila / Onomono Photography
Interiér vily. Foto: Nadační fond Zikmundova vila / Onomono Photography

Obuvnické muzeum ve Zlíně: Cestování, film a Baťa

Neodmyslitelné spojení umu, odhodlání i fantazie vám představí obuvnické muzeum ve zrekonstruované budově 14. bývalé továrny ve Zlíně. Ta ukrývá nejen expozici mapující historii světoznámé rodinné firmy Baťa, ale také okruhy věnované zlínskému filmovému studiu či cestovatelům Hanzelkovi a Zikmundovi.

Obuvnické muzeum. Foto: Muzeum jihovýchodní Moravy ve Zlíně
Obuvnické muzeum. Foto: Muzeum jihovýchodní Moravy ve Zlíně

Zoo Zlín je 4 v 1, nevěříte? Tak ji navštivte!

A kam ještě na výlet ve Zlíně? Zoologická zahrada zvaná také Zoo Lešná patří k nejkrásnějším zahradám celé Moravy. Svým rozdělením podle kontinentů je skutečně originální a určitě nadchne děti i dospělé. V Zoo Zlín najdete rozlehlé přírodní expozice se společným chovem více druhů zvířat, průchozí expozice a voliéry, japonskou zahradu Mu-Shin, romantický zámek Lešná i krásný park.

Zoologická zahrada Zlín. Foto: Zdeněk Urbanovský